Наукова періодика України Економічний вісник університету


Ковтун В. А. 
Організаційні особливості формування та використання робочої сили аграрних підприємств / В. А. Ковтун // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 40. - С. 13-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_40_4
Предмет дослідження - сукупність організаційних особливостей формування та використання робочої сили аграрних підприємств (АП). Мета роботи - вивчення особливостей організації формування та використання робочої сили АП за умов ринкової економіки та визначення місця і її ролі в реалізації стратегії інноваційного розвитку економіки сільського господарства України. Методологічна основа роботи - статистико-математичні методи з'ясування чинників особливостей організації робочої сили в АП, яка здійснюється як у процесі її формування, так і у процесі використання. Визначено організаційні особливості формування та використання робочої сили АП, неминучість масштабних змін у структурі та якості робочої сили, що пов'язані зі специфікою аграрного виробництва. Проаналізовано організаційні засади формування та використання робочої сили за умов становлення інноваційних технологічних змін. Увагу приділено аналізу природно-економічних і соціальних умов, що вимагають відповідної якості робочої сили та її загальної компетентності, соціально-демографічним характеристикам, які визначають попит та пропозицію на неї. Результати дослідження можуть бути використані у діяльності АП з метою формування робочої сили за умов оснащення новітньою технікою та підвищення рівня механізації, електрифікації та автоматизації основних трудових процесів, а також зі зміною трудомісткості виробництва аграрної продукції, що супроводжується підвищеним попитом на робочу силу, аніж на засоби виробництва. Висновки: формування ефективного робочого потенціалу в АП передбачає організаційні та соціально-економічні особливості, які передбачають ефективне їх використання, застосування матеріальних стимулів і соціально орієнтованих мотиваційних механізмів, які нададуть змогу підвищити показники продуктивності використання робочої сили. Найефективніший шлях підвищення рівня використання робочої сили та показників продуктивності праці є дійова підтримка розвитку високопродуктивного аграрного виробництва і бізнесу, а також коригування структур економіки у напрямі розширення споживчих галузей і сфери послуг. Ця проблема є комплексною і вимагає впровадження на рівні держави та здійснення цілісної системи заходів правового, економічного, соціального, медичного, освітнього, культурного, організаційного та природоохоронного характеру.
  Повний текст PDF - 745.891 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ковтун В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ковтун В. А. Організаційні особливості формування та використання робочої сили аграрних підприємств / В. А. Ковтун // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 40. - С. 13-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_40_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського