Наукова періодика України Економічний вісник університету


Просов В. М. 
Економіко-правова складова розвитку іпотечного ринку України / В. М. Просов // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 40. - С. 165-173. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_40_23
Простежено розвиток економіко-правової складової системи іпотечного кредитування (ІК) в Україні. Визначено, що прийняття Закону України "Про власність" стало першим кроком на шляху формування іпотечного ринку в країні. Досліджено іпотечну систему як фактор, що впливає на акумуляцію вільних коштів, їх перерозподіл та зниження ризиків. Розглянуто роль ІК у розв'язанні соціально-економічних проблем країни. Обгрунтовано необхідність вивчення досвіду інших країн та врахування національних особливостей для ефективного розвитку іпотечної системи в Україні. Підкреслено, що рівень розвитку ринку ІК свідчить про зрілість розвитку фінансової системи та про ступінь довіри населення країни до фінансово-кредитної системи. Предмет дослідження - еволюція економіко-правової складової іпотечного ринку в Україні. Мета роботи - обгрунтування логіки економіко-правового аспекту становлення та розвитку системи ІК в Україні. У процесі проведення дослідження було використано: системний підхід - до інтеграції методології наукового пізнання історії розвитку фінансової системи в Україні, як частини світової системи фінансів, що надало змогу встановити необхідність врахування світового досвіду, поточних проблем та врахування національної специфіки; логічно-критичного аналізу - у встановленні послідовності та ступеня важливості окремих правових законодавчих актів в Україні. Практичне значення одержаних результатів полягає у можливості їх використання для удосконалення теоретичної бази формування системи ІК в Україні. Висновки: сучасний ринок ІК є результатом тривалого, поступового, логічного розвитку фінансового ринку; рівень розвитку ринку ІК свідчить про зрілість розвитку фінансової системи та про ступінь довіри населення країни до фінансово-кредитної системи; протягом тривалого історичного часу українські землі входили до різних державних формувань, відповідно змінювалися закони та порядок формування фінансової системи, що сприяло її "відставанню" у розвитку від західних країн; першим кроком у формуванні системи ІК у незалежній Україні було прийняття Закону України "Про власність" тому, що питання приватної власності є наріжним каменем, фундаментом іпотечної системи країни; іпотека має стати тим ефективним фінансовим механізмом, що подолає проблему накопичення фінансових ресурсів нашої країни за умов високої інфляції; допоможе розв'язати проблему впровадження технологічних інновацій, модернізації сільського господарства, індустріалізації промисловості, розв'язання хронічних і масштабних проблем житлових недобудов.
  Повний текст PDF - 594.978 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Просов В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Просов В. М. Економіко-правова складова розвитку іпотечного ринку України / В. М. Просов // Економічний вісник університету. - 2019. - Вип. 40. - С. 165-173. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2019_40_23.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського