Наукова періодика України Економічний вісник університету


Калюга Є. В. 
Добувна і лісозаготівельна галузі в контексті вступу України до ЄС / Є. В. Калюга // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 39. - С. 58-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_39_10
Мета роботи - науково-аналітичне обгрунтування організаційно-правових форм суб'єктів господарювання добувної і лісозаготівельної галузей відповідно до вимог облікової Директиви ЄС 2013/34 щодо розкриття повної та об'єктивної інформації податкових платежів на користь держави. Нормативно-правове забезпечення організаційно-правових форм суб'єктів господарювання добувної і лісозаготівельної галузей. Обгрунтовано необхідність впровадження в Україні міжнародних стандартів та передових практик розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до ініціативи щодо забезпечення прозорості на підставі основних положень облікової Директиви ЄС 2013/34. Розкриття інформації надасть можливість громадськості доступу до повної та об'єктивної інформації щодо платежів суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, на користь їх отримувачів, створення передумов для суспільно відповідального використання корисних копалин загальнодержавного значення. Для цього проаналізовані організаційно-правові форми суб'єктів господарювання за останні три роки (01.01.2015р.- 01.01.2017р.) і визначено відповідність їх критеріям Директиви ЄС 2013/34.На підставі отриманої інформації в Україні необхідно внести коригування до нормативно-правових актів суб'єктів господарювання. Висновки: проведені дослідження організаційно-правового статусу діючих в Україні суб'єктів господарювання (добувної і лісозаготівельної галузей) потребує перегляду у зв'язку з вимогами Директиви 2013/34/ЄС та діючого нормативно-правового законодавства. Для цього необхідно визначити у грошовій одиниці європейських країн такі показники як загальна сума балансу, чистий оборот з урахуванням середньої чисельності працівників. Це призведе до укрупнення суб'єктів господарювання, відповідно зменшення їх кількості, що полегшить відповідно і адміністрування податків в Україні.
  Повний текст PDF - 716.574 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Калюга Є.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Калюга Є. В. Добувна і лісозаготівельна галузі в контексті вступу України до ЄС / Є. В. Калюга // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 39. - С. 58-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_39_10.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Калюга Євгенія Василівна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського