Наукова періодика України Економічний вісник університету


Czupich M. 
The innovative potential of the Visegrad Group regions / M. Czupich // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 38. - С. 14-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_38_4
Мета аналізу - визначити інноваційний потенціал і рівень в регіонах Вишеградської групи, через 25 років після початку економічних перетворень. Контрольної точкою в аналізі є Європейський Союз і його середні значення з точки зору обраних показників, що характеризують інновації. Методи, які використовувалися в ході дослідження. В аналізі використовувалися два методи. В теоретичній частині використовується метод дослідження літератури. В емпіричній частині - порівняльний метод, в рамках якого наведено порівняння окремих показників інноваційного потенціалу держав Вишеградської Групи з середніми по Європейському Союзу показниками. інновації та інноваційність більше не пов'язані виключно з економічною діяльністю. Вони також співвідносяться з державним управлінням і людськими відносинами. Інноваційність регіону є складовою частиною інновацій всіх одиниць, що діють на даній території, і визначає досягнення конкурентних переваг. Вишеградська Група була сформована на початку 1990-х років. Він об'єднує сусідні країни Центральної і Східної Європи, які одночасно почали економічну трансформацію. Інноваційний потенціал регіонів Вишеградської Групи низький в порівнянні із середнім по ЄС. Що ще гірше, в останні роки відставання з багатьох елементів цього потенціалу погіршилося. Як приклад можна привести такі показники, як витрати підприємств на дослідження і розробки, участь в навчанні протягом усього життя, або зайнятість у високотехнологічному секторі. Одним з небагатьох потенціалів, які можуть визначити економічну конкурентоспроможність групи V4 в майбутньому, є людський капітал і високий рівень освіти в суспільстві. В результаті аналізу також з'ясувалося, що серед країн Вишеградської Групи інноваційний потенціал найбільш зосереджений в Чеському і Угорському регіонах. Це відображено в сумарному рейтингу інноваційності. Що також важливо, відносно високий рівень інноваційного потенціалу характерний для столичних регіонів, які характеризуються високим рівнем підприємництва, більш високим рівнем освіти і більш активної науково-дослідницькою діяльністю підприємств. Область застосування результатів: державні агентства з підтримки інновацій, органи місцевого самоврядування, які відповідають за регіональні інновації, підприємці. Висновки: інноваційність сьогодні розглядається як ключовий фактор конкурентоспроможності країн і регіонів. Низький інноваційний потенціал регіонів Вишеградської групи впливає на їх слабке економічне становище в порівнянні з більш розвиненими країнами. Тому вкрай важливо, щоб влада підтримувала окремі елементи цього потенціалу, особливо університетську освіту.
  Повний текст PDF - 1.164 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Czupich M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Czupich M. The innovative potential of the Visegrad Group regions / M. Czupich // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 38. - С. 14-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_38_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського