Наукова періодика України Економічний вісник університету


Рибакова Т. О. 
Фінансове регулювання Міграційних процесів між Україною та Європейським Союзом в умовах євроінтеграції / Т. О. Рибакова, А. М. Андросенко // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 36(1). - С. 254-265. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_36%281%29__31
Предметом дослідження є теоретичні засади, стан та перспективи регулювання міграційних процесів між Україною та Європейським Союзом за умов євроінтеграції. Мета роботи є висвітлення заходів фінансового регулювання (ФР) міграційних процесів в Україні за умов євроінтеграції на засадах аналізу їх сучасного стану і тенденцій та згідно з новою Стратегією державної міграційної політики. Під час проведення дослідження використано системно-структурний підхід, методи спостереження й узагальнення, метод логічного аналізу, метод графічного аналізу, метод порівняння, метод абстрагування, метод аналогій. Результати дослідження полягають в тому, що на основі проведеного аналізу міграційних процесів між Україною та Європейським Союзом та аналізу їх регулювання за умов євроінтеграції запропоновано пріоритетні напрями ФР міграційних процесів, які відповідають найбільш актуальним для України викликам у сфері міжнародної міграції. Галуззю застосування результатів є подальші наукові дослідження проблем ФР зовнішньоекономічної діяльності, зокрема на рівні міжнародних економічних відносин за умов глобалізації та євроінтеграції України; навчальний процес (за підготовки відповідних розділів підручників і навчальних посібників з курсів "Фінанси", "Міжнародна економіка"). Висновки: на сьогодні ЄС є найбільш привабливим регіоном світу для українських мігрантів. За умов євроінтеграції в Україні в 2014 - 2017 рр. спостерігається різкий перекіс міграційних потоків в сторону еміграції, переважно трудової. Українська трудова міграція за своїми обсягами та профілем не відповідає національним інтересам України, оскільки до країн ЄС виїжджає економічно активне населення. Загрозливою тенденцію є поступове перетворення трудової міграції на постійну. Це вимагає розробки адекватної системи заходів регулювання міграційних процесів у межах міграційної політики, пріоритетом якої має бути протидія депопуляції. Запропоновано в дослідженні заходи ФР, серед яких ліквідація дисбалансу у фінансовій системі країни, залучення в економіку прямих інвестицій, формування інвестиційних ресурсів в соціальній сфері, реформа податкової системи, регулювання інфляції, фінансування соціальних програм для внутрішньо переміщених осіб, опосередковано впливають на міграційні процеси через соціальні стандарти. Вони спрямовані на покращання міграційного клімату, що має сприяти стримуванню темпів виїзду населення з України. Фінансові інструменти, що можуть бути використані для повернення українських мігрантів на батьківщину, засновані на наданні різноманітних фінансових пільг для реемігрантів. ФР міграційних процесів має здійснюватися в комплексі з іншими методами регулювання в межах державної міграційної політики.
  Повний текст PDF - 383.18 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рибакова Т.
  • Андросенко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рибакова Т. О. Фінансове регулювання Міграційних процесів між Україною та Європейським Союзом в умовах євроінтеграції / Т. О. Рибакова, А. М. Андросенко // Економічний вісник університету. - 2018. - Вип. 36(1). - С. 254-265. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2018_36(1)__31.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рибакова Тетяна Олександрівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського