Наукова періодика України Економічний вісник університету


Кучер Г. В. 
Міжнародні фінансово-кредитні інституції у фінансуванні суспільного розвитку України / Г. В. Кучер // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 35(1). - С. 221-230. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_35%281%29__33
Досліджено теоретичні та практичні питання щодо визначення ролі міжнародних фінансових організацій (МФО) у фінансуванні суспільного розвитку країни. Мета дослідження - розкрити вплив міжнародних фінансово-кредитних інституцій на фінансування суспільного розвитку України. Застосовано ряд загальнонаукових і специфічних методів і підходів, у тому числі діалектичний, системний, методи наукового абстрагування, порівняльного та факторного аналізу та логічний підхід. Розкрито роль і значення міжнародних фінансово-кредитних організацій як вагомого джерела зовнішніх фінансових ресурсів. Узагальнено наукові підходи щодо використання міжнародної фінансової допомоги для економічного розвитку за умов фінансових дисбалансів, удосконалення державного фінансового менеджменту. Показано, що досвід міжнародних фінансових організацій та їх рекомендації надають враховувати загальносвітові та регіональні тенденції та процеси, ризики і проблеми, які мають місце в фінансовому середовищі, та є важливим під час розробки фінансової політики суверенних держав, удосконаленні форматів їх співробітництва на міжнародній арені тощо. Показано вплив Паризької декларації для підвищення ефективності зовнішньої допомоги на міжнародну співпрацю в фінансовій сфері, вдосконалення норм національного права, реалізацію програм та проектів МФО. Розкрито значення співпраці суверенних країн з міжнародними фінансово-кредитними інституціями для формування стандартних підходів в управлінні фінансами та вдосконалення фінансово-кредитного механізму країн-отримувачів фінансової допомоги. Проаналізовано використання зовнішніх джерел фінансування національного розвитку за роки незалежності України та їх частки в структурі державного та гарантованого державою боргу. Визначено, що середнє значення зовнішньої складової державного та гарантованого державою боргу за 1992 - 2016 рр. становить 66,99 %. Узагальнено досвід України щодо використання ресурсів міжнародних фінансово-кредитних інституцій.
  Повний текст PDF - 443.706 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кучер Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кучер Г. В. Міжнародні фінансово-кредитні інституції у фінансуванні суспільного розвитку України / Г. В. Кучер // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 35(1). - С. 221-230. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_35(1)__33.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кучер Галина Вікторівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського