Наукова періодика України Економічний вісник університету


Лисяк Л. В. 
Фінансові ресурси недержавних пенсійних фондів в Україні: проблеми формування та можливості інвестування / Л. В. Лисяк // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 34(1). - С. 267-274. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_34%281%29__33
Предмет дослідження - теоретичні та практичні питання формування фінансових ресурсів недержавних пенсійних фондів (ПФ) за умов реформування пенсійної системи (ПС) України та можливості їх фективного інвестування. Мета дослідження - визначення проблем формування фінансових ресурсів недержавних пенсійних фондів України за умов реформування ПС та окреслення можливих напрямів їх ефективного інвестування за умов поглиблення пенсійної реформи. У роботі застосовано сукупність наукових методів, у тому числі системний, порівняльний, графічний, що надало змогу реалізувати концептуальну єдність дослідження. Досліджено стан формування фінансових ресурсів недержавних ПФ України за умов реформування ПС України, виявлено й узагальнено проблеми, що існують при цьому. Окреслено перешкоди на шляху ефективного інвестування недержавними ПФ акумульованих коштів та можливості їх подолання. Галузь застосування результатів - система державного фінансового регулювання, реформування ПС. Висновки: за сучасних умов серйозним чинником стабілізації пенсійної системи України має стати ефективне функціонування усіх її законодавчо визначених рівнів. З'ясовано особливості функціонування недержавних ПФ. Наведено детальний аналіз сучасного стану формування фінансових ресурсів недержавних ПФ України впродовж 2014 - 2016 рр. Здійснено оцінку їх діяльності та можливості ефективного інвестування акумульованих коштів. Виявлено фактори, що позитивно впливають на розвиток системи недержавного пенсійного забезпечення в Україні та чинники, що затримують їх поширення і розвитку. Визначено, що основними проблемами в Україні щодо інвестування акумульованих недержавними ПФ коштів є низький розвиток фінансового ринку, відсутність надійних і дохідних фінансових інструментів інвестування, недостатня розвиненість інфраструктури ринку цінних паперів, низький рівень поінформованості населення. Доведено, що з метою як збереження, так і примноження коштів недержавних ПФ необхідно розвивати фінансовий ринок, підвищувати надійність фінансових інструментів інвестування. З'ясовано, що розвиток фінансового посередництва можливий лише тоді, коли відбуватиметься загальне зростання економіки країни та підвищення рівня довіри населення до цих інституцій. Пожвавлення економічної динаміки в Україні повинно відбутись за рахунок стимулювання державою розвитку малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць для всіх вікових категорій населення, викорінення неофіційної оплати праці, підвищення розміру офіційної оплати праці, що підвищить добробут населення та його спроможність здійснювати відрахування в недержавні ПФ. Увага за сучасних умов має приділятись послідовній та науково обгрунтованій пенсійній реформі, яка терміново потребує вдосконалення та оперативних і стратегічних ефективних рішень. Першочерговими заходами у цьому аспекті є зниження рівня тінізації економіки, покращання інвестиційного клімату країни.
  Повний текст PDF - 380.667 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лисяк Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лисяк Л. В. Фінансові ресурси недержавних пенсійних фондів в Україні: проблеми формування та можливості інвестування / Л. В. Лисяк // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 34(1). - С. 267-274. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_34(1)__33.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лисяк Любов Валентинівна (1960–) (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського