Наукова періодика України Економічний вісник університету


Шевченко О. В. 
Стратегічне регулювання регіональних диспропорцій та методика оцінки його ефективності / О. В. Шевченко // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 33(1). - С. 248-257. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_33%281%29__32
Предмет дослідження - інструменти оцінки ефективності заходів державної регіональної політики у системі регулювання нерівномірності регіонального розвитку. Мета дослідження - напрацювання методики оцінки ефективності заходів державної регіональної політики у системі регулювання регіональної нерівномірності. Завданнями дослідження є аналіз нормативно-правового забезпечення системи регулювання регіонального розвитку у контексті виявлення його спроможності регулювати саме регіональну нерівномірність; означення якісних характеристики регулювання диспропорційності за кожним нормативно-правовим актом і попереднє регулювання чи коригування; виявлення об'єктів, через які регулюється диспропорційність. Використано методи єдності історичного та логічного, групувань та класифікації, аналізу та синтезу. У роботі сформовано систему регулювання диспропорційності, яка включає таку послідовність дій: аналіз нормативно-правового забезпечення впливу органів державної влади та органів місцевого самоврядування на розміри диспропорцій, формування засобів оцінки ефективності регулювання регіональної диспропорційності, характеристика зміни розмірів диспропорцій під впливом застосовуваних інструментів, проведення оцінки ефективності впливу різних регулятивних інструментів на розміри диспропорцій, опрацювання рекомендацій щодо використання найбільш ефективних регулятивних механізмів та інструментів для впливу на регіональну диспропорційність. Показано, що більш доцільним є вплив на внутрішній потенціал регіонів у разі регулювання диспропорцій. Визначено об'єкти, через які можна впливати на диспропорційність: депресивний розвиток регіонів, місцевий бюджет, внутрішній потенціал розвитку регіонів. Результати роботи можуть бути застосовані під час розробки інструментів впливу на регіональну нерівномірність і формування державної регіональної політики. Система регулювання диспропорційності має базуватися на чіткій методиці з метою одержання максимального ефекту від такого регулювання.
  Повний текст PDF - 400.759 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Шевченко О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Шевченко О. В. Стратегічне регулювання регіональних диспропорцій та методика оцінки його ефективності / О. В. Шевченко // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 33(1). - С. 248-257. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_33(1)__32.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Шевченко Олена Володимирівна (економічні науки)
 • Шевченко Олена Вадимівна (економічні науки)
 • Шевченко Ольга Валеріївна (економічні науки)
 • Шевченко Олександр Вікторович (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського