Наукова періодика України Економічний вісник університету


Косова Т. Д. 
Формалізація розвитку сегменту майнового та ризикового страхування / Т. Д. Косова, О. В. Слободянюк // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 33(1). - С. 336-342. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_33%281%29__41
Предмет дослідження - сегмент майнового та ризикового страхування. Мета дослідження - розробка пропозицій із удосконалення розвитку сегментів майнового та ризикового страхування. Методи, що було використано у процесі дослідження: узагальнення, метод порівняльного аналізу, статистичний, кореляційно-регресійний аналіз та побудова факторних моделей. Протягом 2010 - 2015 рр. найвищі темпи зростання валових і чистих премій демонструють такі види страхування: страхування відповідальності перед третіми особами, страхування вантажів і багажу, авіаційне страхування, страхування фінансових ризиків, автострахування, страхування від нещасних випадків. Скоротилися валові та чисті премії по таких видах страхування: страхування кредитів, страхування від нещасних випадків на транспорті. Щодо страхування майна та страхування від вогневих ризиків і ризиків стихійних явищ валові премії скоротилися, а чисті премії зросли. Найбільш потужним сегментом ринку майнового і ризикового страхування є автострахування - страхування наземного транспорту, обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, "Зелена картка". Друге місце за обсягом валових і чистих страхових премій має страхування майна, проте сегмент демонструє скорочення. Стосовно страхування фінансових ризиків питома вага валових і чистих страхових премій є третьою за розміром і продовжує зростання. Четверте місце має сегмент страхування від вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ. Стійку тенденцію до зростання демонструє страхування вантажів та багажу, а також страхування відповідальності перед третіми особами. Інші сегменти ринку не демонстрували суттєвих структурних зрушень. Найвищий середній рівень страхових виплат має сегмент страхування фінансових ризиків. Друге і третє місце за середнім рівнем чистих страхових виплат посідає страхування кредитів і автострахування. Низький рівень чистих страхових виплат має страхування вантажів та багажу, страхування від вогневих ризиків і ризиків стихійних явищ, страхування майна. Галузь застосування результатів: страхові компанії, органи пруденційного нагляду за страховим ринком. Висновки: напрямами щодо удосконалення майнового і ризикового страхування можуть бути: чітке регламентування організаційно-економічних питань розвитку цих видів страхування; розроблення прозорих і прийнятних правил діяльності страховиків майнової та ризикової сфер страхових послуг; підвищення фінансової стійкості та стабільності показників діяльності страхових компаній; проведення науково-дослідної роботи з підвищення кваліфікації персоналу страховиків і страхових посередників.
  Повний текст PDF - 359.239 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Косова Т.
  • Слободянюк О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Косова Т. Д. Формалізація розвитку сегменту майнового та ризикового страхування / Т. Д. Косова, О. В. Слободянюк // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 33(1). - С. 336-342. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_33(1)__41.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Косова Тетяна Дмитрівна (економічні науки)
  • Слободянюк Ольга Василівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського