Наукова періодика України Економічний вісник університету


Ігнатенко Г. В. 
Напрями удосконалення формалізаційного простору відображення елементів виробничої програми підприємства-девелопера / Г. В. Ігнатенко // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 32(1). - С. 58-65 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_32%281%29__10
Мета роботи - визначення особливостей та напрямів підвищення ефективності управління підприємством за допомогою аналітичних інструментів формування виробничої програми діяльності компанії-девелопера, що інтегрує будівельні проекти в складі єдиної інвестиційної програми. Предмет дослідження - процес формування, оцінки та вибору виробничої програми організації девелопера, що відображає мультипроектність бізнес-портфелю та специфічну операційну систему прийняття інвестиційних рішень щодо реалізації будівельних проектів. Теоретична та методична основа проведеного дослідження - фундаментальні принципи системного підходу, методи наукової абстракції, аналізу та синтезу, індукції та дедукції, діалектичний метод пізнання економічних явищ, відповідні положення фінансового менеджменту, теорії управління, економіки підприємства, наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених, у яких висвітлено основні проблеми фінансово-господарської діяльності будівельних підприємств у мультипроектному середовищі функціонування. У роботі запроваджено й обгрунтовано прикладний інструментарій формалізації простору відображення елементів виробничої програми підприємства-девелопера, що на новому критеріально-факторному грунті формує раціональний склад господарського портфелю (або портфелю проектів), який належно враховує чинники зовнішнього та внутрішнього середовища діяльності девелопера, сучасні економіко-математичні інструменти прийняття рішень та передові концепції з формування та менеджменту бізнес-портфеля. Одержана в результаті виробнича програма забезпечує економічний компроміс між очікуваними провідними характеристиками реалізації сформованої виробничої програми, прогнозованим (плановим) фінансовим результатом, ступенем адміністративно-управлінської упорядкованості бізнес-середовища та рівнем об'єктивного і суб'єктивного ризику щодо проектів, що включені до даної програми. Презентовано технологію оцінювання та вибору варіантів виробничої програми (господарського портфеля), зміст якої адаптовано: до змісту операційної діяльності девелопера як одного з провідних суб'єктів будівельно-інвестиційного процесу; до характеру та структури організації-девелопера, що діє в мультипроектному бізнессередовищі як адміністратора, координатора та регулятора процесів ініціації, підготовки та впровадження будівельних інвестиційних проектів. Наукові положення та практичні рекомендації, сформульовані в роботі, надають змогу підвищити ефективність управління будівельними організаціями. Висновки: в практику будівництва впроваджено формалізований економіко-математичний інструментарій, який в єдиному алгоритмі забезпечує науково-аналітичне обгрунтування процесам оцінки, формування та адміністрування виробничої програми компанії-девелопера - від аналізу проектів до заходів щодо раціоналізації їх обсягу, руху та структури, що суттєво оновлює теоретико-методичну базу економіки і управління будівельними підприємствами як наукової галузі.
  Повний текст PDF - 352.328 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ігнатенко Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ігнатенко Г. В. Напрями удосконалення формалізаційного простору відображення елементів виробничої програми підприємства-девелопера / Г. В. Ігнатенко // Економічний вісник університету. - 2017. - Вип. 32(1). - С. 58-65 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2017_32(1)__10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського