Наукова періодика України Економічний вісник університету


Чеберяко О. В. 
Державний борг як індикатор боргової безпеки / О. В. Чеберяко, Н. М. Пасічна // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 31(1). - С. 283-291. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_31%281%29__43
Предмет дослідження - теоретичні засади боргової безпеки (ББ) та розрахунок індикаторів ББ для України. Мета роботи - дослідження основних аспектів вимірювання боргового тягаря та економічних наслідків існування державного боргу в Україні, чітке визначення поняття ББ та її індикаторів, визначення рівня ББ та заходів щодо підвищення її рівня в Україні. У роботі використано методичний апарат, що складається з дослідження, аналізу, синтезу та узагальнення - під час визначення основних понять, причин виникнення, класифікації державного боргу (ДБ), а також під час з'ясування боргового стану України використовувалися інструменти економіко-математичного моделювання та графічного представлення результатів дослідження. Визначено основні причини виникнення, економічну суть і роль ДБ. Охарактеризовано основні напрями управління державним боргом. Розглянуто сучасний стан ДБ та ББ України. На основі одержаних результатів запропоновано заходи щодо підвищення рівня ББ України. Галузь застосування результатів: організація та проведення наукових досліджень у сфері державних фінансів, формування основних напрямків державної політики регулювання боргових відносин держави. Висновки: стан ДБ в Україні постійно погіршується, рівень ББ знизився з небезпечного рівня в 2011 р. до критичного рівня в 2015 р. Така ситуація не може лишитися поза увагою та вимагає негайного втручання з боку вітчизняного Уряду. Стратегія формування і обслуговування ринку державних запозичень має базуватися на науково обгрунтованих засадах. Розмір і структуру ДБ необхідно прогнозувати на декілька років і навіть десятиріч з метою забезпечення збалансованості державного бюджету, сприяння стабільного економічного зростання і розвитку потужної фінансової системи. За відсутності вказаної стратегії можливе загострення економічної кризи, що призводить до зростання ДБ.
  Повний текст PDF - 455.199 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чеберяко О.
  • Пасічна Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чеберяко О. В. Державний борг як індикатор боргової безпеки / О. В. Чеберяко, Н. М. Пасічна // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 31(1). - С. 283-291. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_31(1)__43.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чеберяко Оксана Вікторівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського