Наукова періодика України Економічний вісник університету


Кучер Г. В. 
Державні видатки на соціальний захист крізь призму економічного розвитку / Г. В. Кучер // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 236-245. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30%281%29__36
Досліджено вплив державного фінансування соціального захисту населення на забезпечення економічного розвитку країни. Мета дослідження - розкриття ролі державних видатків на соціальний захист у фінансуванні економічного розвитку країни. У роботі застосовано ряд загальнонаукових і специфічних методів і підходів, у тому числі діалектичний, системний, методи наукового абстрагування, порівняльного та факторного аналізу та логічний підхід. Розкрито роль і значення державного фінансування соціального захисту населення для економічного розвитку держави. Узагальнено наукові підходи стосовно значення та факторів впливу фінансування соціального захисту населення на забезпечення економічного розвитку. Показано взаємозв'язок фінансування соціальних видатків та нарощування людського й інтелектуального потенціалу як виробничого ресурсу розвитку. Визначено особливості впливу та напрями фінансування соціальних видатків, що пов'язані з реформуванням соціальної сфери. Виокремлено пріоритети державного фінансування соціального захисту щодо забезпечення економічного зростання у контексті показників сталого суспільного розвитку. Галузь застосування результатів роботи: фінансова політика держави в соціальній сфері для забезпечення економічного розвитку. Висновки: видатки на соціальний захист і соціальне забезпечення мають розглядатися як державні інвестиції в розвиток виробництва, в людський капітал, в здоров'я та національного інтелекту, що є передумовою інформаційного та інноваційного розвитку. Для розбудови України як соціальної держави необхідно забезпечити: вдосконалення законодавчої бази, підвищення фінансової та фіскальної дисципліни населення та суб'єктів господарювання, формування середнього класу, впровадження багатоканального фінансування соціальних проектів і програм, удосконалення фінансового моніторингу, посилення контролю та прозорості формування й реалізації фінансової політики, підвищення рівня соціальних стандартів і гарантій, мінімальної зарплати, життєвого рівня населення в цілому, участі останнього в громадському житті та діяльності місцевих органів влади. Політика, спрямована на скорочення державних видатків на соціальний захист населення, у тому числі за рахунок скорочення кількості отримувачів соціальних виплат, підвищення пенсійного віку, введення обмежень на розміри виплат для працюючих пенсіонерів, має негативні наслідки. Це виявляється в соціальній напрузі, погіршенні демографічної ситуації і чинників індикатора суспільного розвитку, а також призводить до ускладнень в діяльності соціальних служб і доступності ринку праці, стимулює зростання обсягів тіньової економіки тощо.
  Повний текст PDF - 498.932 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кучер Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кучер Г. В. Державні видатки на соціальний захист крізь призму економічного розвитку / Г. В. Кучер // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 236-245. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30(1)__36.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кучер Галина Вікторівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського