Наукова періодика України Економічний вісник університету


Макогон В. Д. 
Інституційний підхід до формування та реалізації бюджетної політики / В. Д. Макогон // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 196-202. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30%281%29__30
Досліджено теоретичні та практичні питання інституційного підходу до формування та реалізації бюджетної політики. Мета дослідження - розкриття особливостей розвитку інституційного підходу та визначення завдань створення ефективної інституційної основи формування та реалізації бюджетної політики (БП). У роботі було застосовано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний методи, що надало змогу реалізувати концептуальну єдність дослідження. Розкрито етапи розвитку та напрями інституціоналізму: соціально-психологічний, соціально-правовий та інституційно-статистичний. Визначено особливості теорій неоінституціоналізму щодо забезпечення розвитку інституційного середовища формування БП. Обгрунтовано суть фінансово-бюджетних інститутів та визначено завдання створення ефективної інституційної основи формування та реалізації БП. Галузь застосування результатів: система державного фінансового регулювання, БП, бюджетна система. Висновки: інституційне середовище формування та реалізації БП є комплексом взаємопов'язаних та взаємодіючих формальних і неформальних інститутів, інституціональних правил, угод та стандартів, механізмів фінансового контролю за їх дотриманням, що впливає на стійкість і результати макроекономічного розвитку країни. У розвитку інституційного середовища бюджетних відносин вагому роль відіграє держава, визначаючи стратегічні цілі та використовуючи сучасні фінансово-бюджетні інструменти для їх реалізації. Інституційна організація процесу формування БП впливає на стійкість системи державних фінансів і в цілому результати соціально-економічного розвитку країни. Фінансовобюджетні інститути визначають інституційний процес розвитку бюджетної системи, який передбачає створення тривалих стабільних зв'язків між інститутами, які формуються еволюційно. Трансформація фінансово-бюджетних інститутів є важливим етапом у процесі розвитку системи державних фінансів, в результаті чого система переходить на новий, більш якісний рівень розвитку, що підтверджує необхідність підвищення ефективності інституційної основи БП, яка враховуватиме циклічність та динамічність соціально-економічних процесів.
  Повний текст PDF - 371.534 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Макогон В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Макогон В. Д. Інституційний підхід до формування та реалізації бюджетної політики / В. Д. Макогон // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 196-202. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30(1)__30.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Макогон Валентина Дмитрівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського