Наукова періодика України Економічний вісник університету


Коваленко О. В. 
Про формування системи економічної безпеки підприємства / О. В. Коваленко, І. С. Болдуєв // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 53-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30%281%29__10
Мета роботи - розгляд і дослідження основних засад економічної безпеки підприємств (БП) в сучасному світі. На основі вивчення теоретичного матеріалу надано узагальнення основних характеристиках формування системи економічної БП. Кожен окремий суб'єкт господарювання має за мету сталий розвиток та успішне, стабільне функціонування. Тож, захистити свої інтереси та зберегти лідерські позиції на ринку - це те, що створює передумови забезпечення економічної БП, управління нею. Метою системи безпеки є своєчасне виявлення і запобігання як зовнішніх, так і внутрішніх небезпек і погроз, забезпечення захищеності діяльності підприємства і досягнення ним цілей бізнесу. Кількісний і якісний аналіз можливих внутрішніх і зовнішніх загроз надає змогу зробити висновок про те, що надійний захист економіки будь-якого підприємства можливий лише за комплексного і системного підходу до його організації. Забезпечення економічної БП вимагає створення на підприємстві власної системи безпеки або залучення спеціалізованих організацій. Система економічної БП має бути унікальною, самостійною, комплексною. Основним положенням є дієвість та ефективність економічної безпеки. Ефективність системи економічної БП має бути очевидною - результат від її запровадження повинен перевищувати витрати. Принципи, впровадження яких у систему БП підвищить її ефективність: системність, своєчасність, безперервність, плановість. Механізм забезпечення системи БП, який являє собою сукупність законодавчих актів, рушійних мотивів і стимулів, правових норм, сил і засобів, методів, заходів для досягнення цілей безпеки, є одним з найбільш значимих елементів системи безпеки. Засоби та ресурси, які використовуються, розподіляються на декілька груп: технічні, фінансові, правові, кадрові, інформаційні, інтелектуальні тощо. Основне значення системи економічної БП полягає в тому, що вона повинна мати запобігальний характер. Створення надійної та дієвої системи забезпечення економічної безпеки на підприємстві є необхідними заходами, що зумовлять успішне функціонування суб'єкта господарювання у мінливому навколишньому середовищі. Ця проблема мало вивчена і потребує подальших досліджень.
  Повний текст PDF - 378.759 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Коваленко О.
  • Болдуєв І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Коваленко О. В. Про формування системи економічної безпеки підприємства / О. В. Коваленко, І. С. Болдуєв // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 30(1). - С. 53-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_30(1)__10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Коваленко Олена Валеріївна (економічні науки)
  • Коваленко Ольга Василівна (економічні науки)
  • Коваленко Ольга Володимирівна (економічні науки)
  • Коваленко Олена Володимирівна (економічні науки)
  • Коваленко Олександра Вікторівна (економічні науки)
  • Коваленко Олеся Володимирівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського