Наукова періодика України Економічний вісник університету


Волосович С. В. 
Інноваційні платіжні послуги як інструмент розвитку торгівлі / С. В. Волосович // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 29(1). - С. 12-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_29%281%29__4
Предмет дослідження - теоретичні та практичні питання функціонування інноваційних платіжних послуг. Мета роботи - аналіз інноваційних платіжних послуг та їх роль в активізації торговельної діяльності. Застосовано методи теоретичного узагальнення і порівняння, системного аналізу. Ринок платіжних послуг виконує одну із ключових функцій фінансової системи, забезпечуючи здійснення різноманітних трансакцій. Платіжні послуги - це діяльність оферентів із здійснення трансакцій в інтересах споживачів. Платіжні послуги можна класифікувати за оферентами, платіжними інструментами, величиною розрахункових операцій, видом платіжних систем. Інноваційні платіжні послуги стосуються платежів, що здійснюються із застосуванням бездокументарних платіжних інструментів. Тенденціями розвитку ринку платіжних послуг в Україні є скорочення частки готівкових коштів в оплаті за товари; зростання кількості небанківських установ, що надають фінансові послуги; активізація на внутрішньому ринку послуги рівноправного переказу коштів з картки та картку; зростання питомої ваги мобільних телефонів, смартфонів і планшетів у структурі платіжних інструментів, що cтимулює розвиток e-commerce та m-commerce. Перспективами розвитку ринку платіжних послуг в Україні є: зростання питомої ваги мобільних телефонів, смартфонів і планшетів в сфері платежів та електронної комерції; розширення впровадження безконтактних платежів; зміна програми PayPal "Send only" на програму SRW; ширше використання криптовалюти у сфері e-commerce. Одержані результати створюють теоретичне підгрунтя для активізації інноваційної діяльності на вітчизняному ринку платіжних послуг. Висновки: ширше впровадження інноваційних платіжних послуг в Україні сприятиме інтеграції національного платіжного ринку у міжнародний. Це має грунтуватися на зручності, соціалізації, безпечності платіжних послуг. Підгрунтям інноваційного розвитку вітчизняного ринку платіжних послуг має стати гармонізація стандартів і правил ведення бізнесу із загальноєвропейськими вимогами, що передбачає ліцензування та контроль за діяльністю оферентів послуг. Це сприятиме забезпеченню безпеки і ефективності платіжних послуг.
  Повний текст PDF - 402.01 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Волосович С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Волосович С. В. Інноваційні платіжні послуги як інструмент розвитку торгівлі / С. В. Волосович // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 29(1). - С. 12-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_29(1)__4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Волосович Світлана Василівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського