Наукова періодика України Економічний вісник університету


Навальна М. І. 
Історія формування економічної лексики на позначення дій та процесів / М. І. Навальна, О. А. Спис // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 28(1). - С. 26-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_28%281%29__5
Проаналізовано етапи формування економічної лексики української мови від праслов'янського періоду і часу Київської Русі до тепер, досліджено, що активними були процеси торгівлі, обміну, платежів; наголошено, які лексеми на позначення економічних понять функціонують на сучасному етапі. Дослідження є першою спробою комплексного лексико-семантичного аналізу історичних аспектів дієслів на позначення економічних дій та процесів. Визначено параметри та місце цих дієслів у лексичній системі української мови, їх зв'язки з дієсловами інших лексико-семантичних груп, виділено тематичні групи, проаналізовано процеси у словотворі дієслівних одиниць, зміни в семантичній структурі давніх лексем. Методи дослідження зумовлені необхідністю повного і всебічного аналізу мовного матеріалу. Для досягнення поставленої мети було використано метод лінгвістичного спостереження та описовий методи. Об'єктом дослідження є лексико-семантичний клас дієслів української мови, що позначають поняття економічної сфери. Дієслова, що позначають дії, процеси та стани, які стосуються економічної сфери, становлять велику за обсягом і неоднорідну за походженням та значеннями групу лексем. В історії вивчення семантики дієслова їх не виокремлювали в самостійну лексико-семантичну групу. Дієслова економічної сфери об'єднують загальновживані лексеми та одиниці галузевої терміносистеми - економічної. За своїм походженням ця група дієслів має асиметричний вигляд. Зовсім небагато дієслів успадковано із праслов'янської мови. Вони означали дії, пов'язані з купівлею-продажем та деякими суспільними діями. Висновки й узагальнення виконаного дослідження сприяють глибшому пізнанню структурно-семантичних властивостей дієслова, збагачують новими ідеями теоретичну лексикологію, формують наукові засади для системного вивчення інших груп мовних одиниць, що враховує їх формальні та змістові ознаки. Теоретичні узагальнення матимуть застосування в подальших наукових працях із проблем семантики та словотвору.
  Повний текст PDF - 381.127 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Навальна М.
 • Спис О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Навальна М. І. Історія формування економічної лексики на позначення дій та процесів / М. І. Навальна, О. А. Спис // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 28(1). - С. 26-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_28(1)__5.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського