Наукова періодика України Економічний вісник університету


Макогон В. Д. 
Бюджет як інструмент економічного зростання / В. Д. Макогон // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 28(1). - С. 203-208. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_28%281%29__28
Предмет дослідження - теоретичні та практичні питання формування бюджету як інструменту економічного зростання у системі управління державними фінансами. Мета дослідження - розкриття ролі бюджету у забезпеченні економічного зростання. У роботі застосовано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний методи, що надало змогу реалізувати концептуальну єдність дослідження. Розкрито суть бюджету як інструменту економічного зростання та його функції. Визначено проблеми та шляхи підвищення ефективності формування бюджету. Галузь застосування результатів - система державного фінансового регулювання, бюджетна політика, бюджетна система. Висновки: бюджет активно використовується державою для управління економічними процесами. Він відіграє суттєву роль у посиленні концентрації грошових коштів на найважливіших напрямах соціально-економічного розвитку країни, вдосконаленні галузевої та територіальної структури економіки, прискоренні інтенсифікації виробництва відповідно до рівня розвитку суспільства. При цьому бюджет у всіх формах свого прояву і використання виступає як інструмент економічного зростання та здійснює інтегрований вплив на суспільне виробництво як фінансовий документ, економічний важіль, стимул. Стійке фінансове становище - результат системної роботи щодо забезпечення збалансованості бюджету, реалістичності його показників. Стійкість бюджету підвищується завдяки застосуванню якісних економічних прогнозів і передумов, покладених в основу бюджетного планування. При цьому важливим є щорічна оцінка та інвентаризація діючих видаткових зобов'язань. Показник ефективності та результативності використання бюджетних коштів має характеризуватися досягненням економічного і соціального ефекту за мінімальних обсягів використання бюджетних коштів. При цьому оптимізація бюджетних коштів не повинна впливати на якість та рівень надання бюджетної послуги. Витрати бюджету мають бути орієнтовані на створення умов для розвитку та модернізації економіки, ефективності державного управління, реалізації стратегічних цілей забезпечення економічного зростання в країні, що надасть змогу для підвищення рівня і якості життя населення. Підвищення якісного рівня формування бюджету як інструменту економічного зростання залежить від ступеня осягнення його суті, оцінки факторів, що визначають його формування, теоретичної обгрунтованості необхідних змін бюджетної архітектоніки залежно від циклічності соціально-економічних процесів. Разом з тим, ефективність бюджету як інструменту економічного зростання характеризується його адаптаційними можливостями до процесів соціально-економічного розвитку суспільства та стійкості до негативних впливів зовнішньоекономічної кон'юнктури. Формуванню збалансованого, стійкого бюджету за сучасних умов трансформаційних перетворень сприятиме забезпечення макроекономічної стабільності, зокрема за рахунок формування та реалізації скоординованої, пруденційної податково-бюджетної політики.
  Повний текст PDF - 360.157 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Макогон В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Макогон В. Д. Бюджет як інструмент економічного зростання / В. Д. Макогон // Економічний вісник університету. - 2016. - Вип. 28(1). - С. 203-208. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2016_28(1)__28.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Макогон Валентина Дмитрівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського