Наукова періодика України Економічний вісник університету


Гетьман О. О. 
Формування трудового потенціалу як напрям забезпечення економічної безпеки держави / О. О. Гетьман // Економічний вісник університету. - 2015. - Вип. 26(1). - С. 7-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2015_26%281%29__3
Якщо ефективне використання трудового потенціалу в усіх сферах господарювання на регіональному та загальнонаціональному рівнях розглядати як один з дієвих напрямів забезпечення економічної безпеки держави, то, пріоритетним похідним завданням для вирішення є забезпечення його якісного формування на основі інтеграційної узгодженої взаємодії ринку праці з ринком освітніх послуг, що і актуалізує напрям наших наукових досліджень. Предмет дослідження - формування трудового потенціалу. Об'єкт дослідження - ринок праці та ринок освітніх послуг в Україні та її регіонах. В ході наукового дослідження були використані такі наукові методи досліджень: опитування (Internet-Survey) роботодавців для аналізу ринку праці в Україні та її регіонах з позицій попиту; опитування (Internet-Survey) найманих працівників (пошукачів) для аналізу ринку праці в Україні та її регіонах з позицій пропозиції; контент-аналіз ринку праці та ринку освітніх послуг; логічні методи для формування інтеграційного механізму взаємодії ринку праці і ринку освітніх послуг. Досвід розвинених країн показує, що досягнення збалансованості освітньої системи і реальних потреб економіки може бути досягнуто лише за умов тісної співпраці усіх зацікавлених сторін. Як видно з систематизованих досліджень, формування освітньої доктрини і Стратегії підготовки фахівців у країнах ЄС та США здійснюється з обов'язковою участю роботодавців та представників бізнесу. В Україні бізнес не зацікавлений в розкритті достовірної інформації щодо необхідності створення нових робочих місць та офіційної підтримки "інноваційності" впровадження нових спеціальностей. Запропоновано впровадження механізму інтеграційної взаємодії ринку праці та ринку освітніх послуг. Пропонований автором механізм включає в себе три основні аспекти взаємодії ринку освітніх послуг і ринку праці: "роботодавець - споживач освітніх послуг (студент) - вищий навчальний заклад". В результаті, досягнення позитивного ефекту передбачається на основі: децентралізації влади у сфері вищої освіти в Україні та її трансформації з провідника до координатора. Таким чином, наш алгоритм інтегративного механізму спрямований на адаптацію системи освіти до вимог ринку праці в Україні. Це сприятиме ефективній комунікації між роботодавцями та випускниками, подальшому ефективному найму молодих фахівців і тим самим зменшенню безробіттю серед молоді.
  Повний текст PDF - 469.889 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гетьман О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гетьман О. О. Формування трудового потенціалу як напрям забезпечення економічної безпеки держави / О. О. Гетьман // Економічний вісник університету. - 2015. - Вип. 26(1). - С. 7-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2015_26(1)__3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гетьман Оксана Олександрівна (економічні науки)
  • Гетьман Ольга Олександрівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського