Наукова періодика України Економічний вісник університету


Лич В. М. 
Пріоритетні орієнтири удосконалення державних функцій регулювання сфери зайнятості населення в умовах генезису ринкових відносин / В. М. Лич, Г. В. Джегур // Економічний вісник університету. - 2015. - Вип. 26(1). - С. 134-139. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2015_26%281%29__25
Предмет роботи - теоретико-методологічні і практичні аспекти державного регулювання зайнятості населення. Мета роботи - визначення та обгрунтування на основі аналізу наукових джерел пріоритетних орієнтирів удосконалення державних функцій регулювання сфери зайнятості населення в умовах генезису ринкових відносин. Теоретико-методологічну основу дослідження становили загальнонаукові (діалектичний, структурно-функціональний) і спеціальні методи пізнання досліджуваних економічних явищ і процесів. Визначено пріоритетні об'єкти державного регулювання зайнятості населення, вимоги до формування сучасної цілісної системи такого регулювання. На основі аналізу існуючих підходів до сутності державного регулювання сфери зайнятості населення визначені методологічно важливі орієнтири реалізації регулювання функцій держави, які слід досліджувати в двох аспектах - як засіб вираження та реалізації національних інтересів з точки зору збереження та розширеного відтворення трудового потенціалу нації - з одного боку, та як важливий захисний елемент інтересів усіх суб'єктів соціально-трудових відносин - з іншого. Дана характеристика регулюючих функцій держави у сфері зайнятості населення та основні напрямки їх удосконалення в умовах кризового стану економіки, обгрунтована необхідність їх активізації у сучасних умовах. На основі проведеного дослідження можна зробити висновки, що основним напрямом державного впливу на сферу зайнятості населення є розробка та впровадження соціальних нормативів і гарантій, прийняття відповідних законодавчих і нормативних актів і контролю за їх дотриманням з боку органів влади. Державний вплив на зайнятість повинен відбуватися з урахуванням необхідності дотримування соціально прийнятної диференціації доходів населення та його матеріального становища, оскільки саме розвиненість сфери зайнятості значною мірою визначає рівень оплати послуг праці значної частки зайнятого населення.
  Повний текст PDF - 402.439 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лич В.
  • Джегур Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лич В. М. Пріоритетні орієнтири удосконалення державних функцій регулювання сфери зайнятості населення в умовах генезису ринкових відносин / В. М. Лич, Г. В. Джегур // Економічний вісник університету. - 2015. - Вип. 26(1). - С. 134-139. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2015_26(1)__25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лич Володимир Миколайович (економічні науки)
  • Джегур Геннадій Васильович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського