Наукова періодика України Економічний вісник університету


Єрмакова О. В. 
Сучасний стан та проблеми реалізації інвестиційно-будівельних проектів провідних будівельних холдингів / О. В. Єрмакова // Економічний вісник університету. - 2014. - Вип. 23(1). - С. 52-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2014_23%281%29__11
Будівництво - одна з провідних галузей економіки України. Економічний ефект від інвестованих у будівництво фінансових ресурсів полягає в мультиплікаційному зростанні вкладених коштів, які зумовлюють обсяги і структуру витрат будівельного виробництва. Забезпечити належне управління бізнес напрямами можливе лише тоді, коли менеджмент холдингу володіє достовірною, своєчасною і добре структурованою інформацією щодо діяльності за цими напрямами. Використання одержаних результатів у якості аналогії надасть можливість представникам індустрії підвищити ефективність власного управління оборотними коштами на будівництві. Методологічною основою статті є фундаментальні теоретичні положення економічної теорії, наукові абстракції та аналізу статистичних даних. Використано метод кабінетних досліджень у вигляді аналізу вторинної інформації за відповідною тематикою, а також опитування операторів ринку для одержання загально-доступної первинної інформації, що не складає комерційну таємницю. Розглянуто особливості аналізу оборотних активів підприємства з позиції фінансового менеджменту, розкрито зміст етапів аналізу. Виділено об'єкти аналізу та управління оборотними активами залежно від їх економічного змісту та особливостей функціонування підприємств будівельної галузі. Розглянуто фінансово-економічні аспекти взаємозв'язку між динамікою оборотності активів та показниками результативності. За сучасних кризових умов функціонування економіки України особливо актуальним є забезпечення ефективного господарювання підприємств, у тому числі за рахунок прискорення оборотності їх капіталу та оптимізації структури джерел його формування. Тому, щоб досягти високих результатів діяльності, потрібна чітко збудована, обгрунтована і ефективна фінансова політика управління оборотними активами підприємства. Визначені можливі шляхи розвитку, а також основні проблеми, що потребують вирішення. Доведено, що розвиток будівельного сектору України можливий лише за умови прискорення та оптимізації обігу та залучення капіталу будівельних підприємств. Основними інструментами в цьому процесі є удосконалення державної інвестиційної політики та програм підтримки будівельних підприємств, в першу чергу, діяльність яких повіязана з відновленням та забудовою територій, що зруйновані внаслідок проведення військових дій (зони АТО). Реалізація поданих рекомендацій повинна сприяти прискореному нагромадженню фінансових ресурсів для подальшого формування оборотного капіталу в будівельному секторі, оскільки це виступає неодмінною умовою високої ефективності розвитку галузі та економічної діяльності загалом.
  Повний текст PDF - 411.638 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Єрмакова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Єрмакова О. В. Сучасний стан та проблеми реалізації інвестиційно-будівельних проектів провідних будівельних холдингів / О. В. Єрмакова // Економічний вісник університету. - 2014. - Вип. 23(1). - С. 52-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2014_23(1)__11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського