Наукова періодика України Економічний вісник Донбасу


Кочешкова І. М. 
Можливі форми підприємств з переробки промислових відходів і джерела фінансування їх створення та функціонування / І. М. Кочешкова // Економічний вісник Донбасу. - 2019. - № 3. - С. 63-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvd_2019_3_10
За даними глобальної бази даних Світового банку Україна увійшла до першої десятки країн з найбільшим обсягом відходів, які утворюються щорічно, на одну особу, а за даними Державної служби статистики України з кожним роком збільшуються не тільки обсяги утворених, але й накопичених відходів. Найбільш прийнятними для сфери використання відходів можуть бути бізнес-моделі "фактичний стандарт" або "відокремлюючого типу", або інтернетплатформа, головною метою якої є об'єднання та грамотне використання можливостей інтернету і реального бізнесу. Доцільним є створення електронної біржі вторинної сировини. Найбільш прийнятними організаційними формами для вторинного використання відходів можуть бути спільні підприємства власників, переробників та споживачів отриманої з відходів продукції або промислові кластери, які об'єднають географічно локалізовані підприємства, які мають відходи, підприємства з їх переробки або утилізації та транспортні підприємства, які спеціалізуються на перевезенні відходів. Також можливим, а може й найкращим варіантом для перевезення відходів будуть аутсорсингові компанії. Для фінансування створення та функціонування підприємств з переробки відходів важлива роль відводиться венчурному фінансуванню, яке є найбільш пристосованим для інвестиційного забезпечення, сполученого з великою різноманітністю ризиків. Обгрунтовано, що для створення підприємств з переробки відходів потрібна буде найбільш ризикована форма вкладень, що включає передстартове та власне стартове фінансування. В Україні венчурна коштів для венчурного інвестування з українських джерел надзвичайно обмежене. Тому ще одним джерелом індустрія почала розвиватися порівняно недавно, в основному, за підтримки міжнародних фінансових організацій. Але відповідно до домовленостей українського та іноземних урядів, більшість іноземних інвестицій у венчурні фонди було орієнтовано на конверсію оборонної промисловості, залучення ж для фінансування створення підприємств з переробки відходів може бути краудінвестинг, який може створити конкуренцію традиційним формам залучення фінансових коштів. Сучасний світовий досвід свідчить, що застосування принципів краудінвестингу не тільки може бути таким джерелом, але здатне змінювати свідомість населення швидко й докорінно саме через можливість одержувати певну фінансову вигоду від їх вкладень. Створення підприємств з переробки промислових відходів, у першу чергу відходів вугледобувної та металургійної промисловості, дозволить покращити екологічну ситуацію на Донбасі та в інших старопромислових регіонах.
  Повний текст PDF - 243.844 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кочешкова І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кочешкова І. М. Можливі форми підприємств з переробки промислових відходів і джерела фінансування їх створення та функціонування / І. М. Кочешкова // Економічний вісник Донбасу. - 2019. - № 3. - С. 63-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvd_2019_3_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кочешкова Ірина Миколаївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського