Наукова періодика України Економічний вісник Донбасу


Хандій О. О. 
Інституційне забезпечення розвитку соціального та трудового потенціалів територіальних громад / О. О. Хандій // Економічний вісник Донбасу. - 2019. - № 2. - С. 79-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvd_2019_2_13
Реформа децентралізації влади в Україні спрямована на підвищення ефективності місцевого самоврядування, якості життя населення та доступності публічних послуг. Досягнення основних завдань реформи в повному обсязі та в намічені терміни залежить від рівня активізації соціального та трудового потенціалів територіальних громад. Повна реалізація можливостей соціальних ресурсів, перетворення соціального та трудового потенціалів на ресурс розвитку території потребує відповідного інституційного забезпечення. Недосконале правове поле та організаційно-економічні умови використання соціального ресурсу територіальних громад стримують процеси децентралізації та знижують можливості економічного зростання країни. Мета статті - дослідження інституційного забезпечення розвитку соціального та трудового потенціалів територіальних громад та розробка пропозицій щодо його удосконалення. Під інституційним забезпеченням в роботі розуміється сукупність державних і недержавних інституцій та інститутів, які створюють правові та організаційно-економічні умови для запровадження і розвитку відповідної діяльності. Дослідження правової основи інституційного забезпечення розвитку соціального та трудового потенціалів територіальних громад в Україні дозволило систематизувати нормативноправові документи за сферами та рівнями регулювання відносин. Зроблено висновок, що суттєвої шкоди процесам децентралізації наносить неприйняття значної кількості правових документів, які сприяють її становленню та розвитку, і довгі роки залишаються законопроектами. Дослідження організаційних умов соціально-економічного розвитку територій в умовах децентралізації влади, забезпечення використання та розвитку соціальних ресурсів територіальної громади дозволило запропонувати форми активізації соціального та трудового потенціалів громади відповідно до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад та повноважень сільських, селищних, міських, обласних рад. Визначено форми та засоби активізації соціального та трудового потенціалів громади відповідно до окремих статей Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
  Повний текст PDF - 368.762 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Хандій О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Хандій О. О. Інституційне забезпечення розвитку соціального та трудового потенціалів територіальних громад / О. О. Хандій // Економічний вісник Донбасу. - 2019. - № 2. - С. 79-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvd_2019_2_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Хандій Олена Олексіївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського