Наукова періодика України Економічний вісник Донбасу


Shlafman N. 
Research of the foreign countries experience in regulation of investment processes in building sphere / N. Shlafman, K. Frolina // Економічний вісник Донбасу. - 2017. - № 4. - С. 96-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvd_2017_4_15
Досліджено досвід зарубіжних країн у регулюванні інвестиційних процесів у будівельній сфері. Аналіз досвіду зарубіжних країн щодо державного регулювання і стимулювання інвестиційної діяльності в будівництві може допомогти розробити нові, ефективні механізми реалізації державної політики в галузі житлового, промислового та інфраструктурного будівництва, у налагодженні і розширенні міжнародного співробітництва в будівельній сфері, створенні можливостей залучення інвестицій у житлове і промислове будівництво, у тому числі іноземних. Аналіз систем фінансування будівництва житла у розвинутих країнах світу (США, Англії, Німеччині, Франції) свідчить, що вони базуються на різноманітності спеціалізованих фінансових інститутів - будівельно-ощадних, іпотечних компаніях, інвестиційних банках, кредитних спілках, а також на кількох фінансових технологіях: будівельних заощадженнях, іпотечному кредитуванні, певного поєднання одного з іншим, державному та приватному фінансуванні, а також на різноманітних змішаних формах державного та приватного фінансування. У цих країнах держава володіє і дійовими ринковими інструментами державного регулювання інвестиційних процесів через ринки закладних, вторинних кредитів із використанням державних (чи напівдержавних) фінансових інститутів. Проведений аналіз стану правового регулювання в інвестиційній сфері України, розвитку ринку цінних паперів та інвестиційних тенденцій ринку нерухомості, практики державного регулювання інвестиційно-будівельних процесів в Україні свідчить про доцільність адаптації досвіду розвинутих країн щодо методів державного регулювання інвестиційної діяльності в будівельній сфері в України, що може стати суттєвим напрямом активізації інвестиційних процесів в країні.
  Повний текст PDF - 333.278 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Shlafman N.
 • Frolina K.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Shlafman N. Research of the foreign countries experience in regulation of investment processes in building sphere / N. Shlafman, K. Frolina // Економічний вісник Донбасу. - 2017. - № 4. - С. 96-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvd_2017_4_15.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського