Наукова періодика України Економічна теорія


Івашук Ю. П. 
Емерджентний інституційний порядок в економіці та його поведінкові підстави / Ю. П. Івашук // Економічна теорія. - 2016. - № 3. - С. 69-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecte_2016_3_6
Розглянуто концептуальні підходи до моделювання поведінки економічних суб'єктів та розкрито поняття раціональності економічного вибору. Показано, що систематична відповідність намірів та очікувань, котрі визначають дії різних, пов'язаних між собою індивідів, є основою формування певного інституційного порядку. Сформульовано авторське бачення феномену емерджентного інституційного порядку. Висвітлено результати спроби підтвердження феномену емерджентного інституційного порядку за лабораторних умов. Наведено приклад виникнення емерджентного інституційного порядку в реальних економічних системах. Аргументовано висновок про те, що важливі складові емерджентного порядку, присутні в ринкових процесах, зумовлені впливом інститутів, а не самою лише раціональністю індивідів.
  Повний текст PDF - 383.47 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Івашук Ю.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Івашук Ю. П. Емерджентний інституційний порядок в економіці та його поведінкові підстави / Ю. П. Івашук // Економічна теорія. - 2016. - № 3. - С. 69-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecte_2016_3_6.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Івашук Юрій Петрович (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського