Наукова періодика України Економічна теорія


Кричевська Т. О. 
Історія Інститутів грошово-кредитного регулювання США. Стаття 2. Федеральна резервна система у пошуках балансу між функціями гаранта золотого стандарту, банку банків і банку уряду (1913–1951) / Т. О. Кричевська // Економічна теорія. - 2015. - № 1. - С. 50-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecte_2015_1_4
Третя стаття циклу про розвиток інститутів грошово-кредитного регулювання у США. Описано становлення антициклічної монетарної політики ФРС і механізмів її координації з Казначейством, а також модифікацію монетарної політики під впливом зміцнення позицій кейнсіанства в науці та політиці.Четверта, завершальна, частина циклу про розвиток інститутів грошово-кредитного регулювання у США. Охоплено той період в історії ФРС, коли економічна теорія і політичне середовище дозволяли їй максимально використовувати монетарну політику для виконання обох частин свого мандату. Розкрито анатомію успіху антиінфляційної політики П. Волкера та особливості реалізації ФРС цілей цінової стабільності і зайнятості в епоху А. Грінспена. Запропоновано також погляд на роль третьої цілі, зазначеної в законі про ФРС, - цілі помірних довгострокових відсоткових ставок.Перша стаття циклу про розвиток інститутів грошово-кредитного регулювання у США. Мета дослідження - пошук відповідей на питання про те, хто де-факто формує монетарну політику, про особливості взаємовідносин центрального банку і міністерства фінансів, про перспективи застосування деяких "нових" монетарних інструментів, що насправді є добре забутими старими. Аналіз формування монетарних інститутів здійснюється в контексті розвитку економічних інститутів, економічних ідей і теорій, протистояння політичних сил. Стаття присвячена історії п'яти інститутів грошово-кредитного регулювання США, що у різні періоди часу до створення ФРС доповнювали металевий стандарт. Це Перший та Другий банки Сполучених Штатів, національна банківська система, Казначейство США та асоціації клірингових домів. Показано, що ініціатива щодо розбудови системи грошово-кредитного регулювання за межі металевого стандарту походила з Казначейства США; як воно від моменту заснування США і до створення ФРС постійно нарощувало свій вплив у грошово-кредитній системі; розкрито функції монетарного характеру, які Казначейство виконувало на різних етапах. Показано, що найбільш успішна антициклічна діяльність двох інститутів - Казначейства і асоціацій клірингових домів - стали будівельними блоками для створення у 1913 р. ФРС США.Друга стаття циклу про розвиток інститутів грошово-кредитного регулювання у США. Розкрито економічні, політичні, інституційні та наукові засади утворення Федеральної резервної системи США. Показано, як у випробуваннях двома світовими війнами, Великою депресією і банківськими кризами та відповідно в суперечностях між діяльністю як гаранта золотого стандарту, банку уряду і банку банків кристалізувалися її функції як центрального банку.
  Повний текст PDF - 580.712 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кричевська Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кричевська Т. О. Історія Інститутів грошово-кредитного регулювання США. Стаття 2. Федеральна резервна система у пошуках балансу між функціями гаранта золотого стандарту, банку банків і банку уряду (1913–1951) / Т. О. Кричевська // Економічна теорія. - 2015. - № 1. - С. 50-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecte_2015_1_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кричевська Тетяна Олександрівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського