Наукова періодика України Економіка і прогнозування


Письменна У. Є. 
Розвиток енергомашинобудування у напрямі реалізації потенціалу відновлюваної енергетики та сталого розвитку / У. Є. Письменна, О. С. Биконя // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 4. - С. 116-128. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econprog_2018_4_9
Розглянуто питання формування в Україні ефективного енергомашинобудівного сектора як інтеграційної структури для координації розробки і виробництва енергетичного устаткування для потреб енергетичного комплексу України, а також потреб міжгалузевого та галузевого промислового розвитку і технічного переоснащення, що посилюватиме науково-технічний потенціал та інноваційний розвиток економіки. Досліджено питання збільшення частки вітчизняних комплектуючих енергообладнання для комплексного розвитку відновлюваної енергетики та енергомашинобудування з метою забезпечення потреб потенціального збільшення використання відновлюваних джерел енергії в контексті енергетичної сталості. Оцінено місткість ринку енергетичного обладнання, обумовлену необхідністю виконання вимог Європейського енергетичного співтовариства щодо відновлюваних джерел енергії, енергоефективності й екології у сегменті малої та середньої енергетики. Сегментовано пропозицію на цьому ринку. Визначено локалізацію виробництва, виявлено точки зростання і структуровано пропозицію на ринку продукції енергомашинобудування. Підтверджено, що переважну частину енергетичного обладнання для багатьох секторів енергетики можливо забезпечити продукцією вітчизняних енергомашинобудівників, також беручи до уваги, що українське обладнання подекуди є дешевшим за зарубіжні аналоги. Левову частку енергетичного обладнання для різних секторів енергетики (виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії, використання відновлюваних джерел енергії у сфері теплопостачання у житловому та побутовому секторах, мало- та середньоенергомістких промислових процесах) можливо забезпечити зусиллями українських енергомашинобудівників, враховуючи, що вітчизняне енергоефективне обладнання подекуди є значно дешевшим за зарубіжні аналоги. Розглянуто напрями та механізми регуляторної політики з метою стимулювання розвитку енергетичного машинобудування в Україні та збільшення присутності продукції цього сектора при вирішенні завдань підвищення енергетичної сталості, зокрема декарбонізації, екологізації та підвищення енергоефективності економіки. Визначено, що процеси інтенсифікації виробництва продукції енергетичного машинобудування характеризуються високими мультиплікативними ефектами, тому розвиток сектора необхідно розглядати як один із драйверів економічного зростання. Оцінено міжгалузевий вплив реалізації потенціалу цього сектора на економіку країни.
  Повний текст PDF - 412.535 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Письменна У.
  • Биконя О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Письменна У. Є. Розвиток енергомашинобудування у напрямі реалізації потенціалу відновлюваної енергетики та сталого розвитку / У. Є. Письменна, О. С. Биконя // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 4. - С. 116-128. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econprog_2018_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Письменна Уляна Євгенівна (економічні науки)
  • Биконя Олександр Сергійович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського