Наукова періодика України Економіка і прогнозування


Риковська О. В. 
Нематеріальні ресурси адаптації сільського населення / О. В. Риковська // Економіка і прогнозування. - 2015. - № 2. - С. 90-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econprog_2015_2_9
Досліджено сутність і структуру адаптаційних ресурсів сільського населення. Визначено, що інформаційно-культурні нематеріальні ресурси селян є найбільш дефіцитними; соціальні зв'язки - односторонньо розвиненими, що значно обмежує адаптивність селян за змінюваних умов. Доведено, що освітні та професійно-кваліфікаційні ресурси за умови удосконалення якості й осучаснення в короткостроковій перспективі дозволять сільському населенню вибудовувати ефективні адаптаційні стратегії поведінки. Виокремлено тимчасові трудові міграції як вагомий адаптаційний ресурс за умов трансформацій, визначено його позитивні впливи на зміну соціальних орієнтирів і формування нових пріоритетів власних потреб. Запропоновано напрями якісного удосконалення нематеріальних активів адаптації селян.
  Повний текст PDF - 625.545 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Риковська О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Риковська О. В. Нематеріальні ресурси адаптації сільського населення / О. В. Риковська // Економіка і прогнозування. - 2015. - № 2. - С. 90-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econprog_2015_2_9.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Риковська Оксана Володимирівна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського