Наукова періодика України Дослідження з історії техніки


Фирсов А. В. 
Неизвестные и малоизвестные факты из жизни и деятельности инженера Б. Г. Луцкого: к 150-летию со дня рождения / А. В. Фирсов // Дослідження з історії техніки. - 2015. - Вип. 21. - С. 63-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dzit_2015_21_14
На основании литературных и архивных источников установлены достоверные факты из биографии гениального конструктора Б. Г. Луцкого. Установлены дата и место рождения, происхождение, вероисповедание, образование. Описано социально-экономическое положение населения в Бердянском уезде и селе Андреевна в период, когда там проживал Б. Г. Луцкий. Дана информация о Константиновском реальном училище г. Севастополь и Высшей технической школе г. Мюнхен, в которых обучался Б. Г. Луцкий.Робота присвячена 150-річному ювілею геніального інженера Б. Г. Луцького. Мета роботи - заповнити дослідницьку прогалину в біографії Б. Г. Луцького, яка пов'язана з початковим періодом його діяльності на благо вітчизни. На підставі архівних і літературних джерел наведено досі невідомі та маловідомі історикам факти з життя та діяльності Б. Г. Луцького. Наведено документи з Центрального державного архіву Військово-Морського Флоту Росії, з яких слідує, що Б. Г. Луцький ще наприкінці XIX століття займався створенням двигуна внутрішнього згоряння без запальника. Встановлено, що в 1902 році він створив і запатентував в Німеччині двигун такого типу. Цей двигун на відміну від двигуна Дизеля можна було використовувати для екзактно-діючих машин. Встановлено, що у 1901 - 1903 рр. Б. Г. Луцький випробовував створені ним двигуни внутрішнього згоряння на шлюпці імператорської яхти "Гогенцоллерн", яка належала імператору Німеччини Вільгельму II. Наведено документи з архіву концерну "Daimler AG", в яких зазначено, що в 1902 - 1903 рр. Б. Г. Луцький вимагав від керівництва компанії "Dailmler-Motoren-Gesellschaft", щоб всі вироби, які компанія виготовляла за його патентами, називалися "Dailmler-Loutzky". Встановлено, що перший у світі реверсивний двигун внутрішнього згоряння був винайдений Б. Г. Луцьким в 1903 році. Наведена інформація про дружину Б. Г. Луцького - Люсі Мері Агнес Хикенлупер. Встановлено, що інформація радянських і російських істориків про те, що Б. Г. Луцький помер в Росії на початку 20-х років минулого століття не відповідає дійсності. Знайдено документи, які свідчать про те, що він ще був живий в 1943 році і проживав у Німеччині.
  Повний текст PDF - 3.012 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фирсов А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фирсов А. В. Неизвестные и малоизвестные факты из жизни и деятельности инженера Б. Г. Луцкого: к 150-летию со дня рождения / А. В. Фирсов // Дослідження з історії техніки. - 2015. - Вип. 21. - С. 63-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dzit_2015_21_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     

       Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського