Наукова періодика України Дослідження з історії техніки


Гутник М. В. 
Механіка в НТУ "Харківський політехнічний інститут". Науковий доробок Анатолія Васильовича Бурлакова / М. В. Гутник, О. К. Морачковський // Дослідження з історії техніки. - 2015. - Вип. 21. - С. 43-48 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dzit_2015_21_10
Показано деякі аспекти досліджень в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" у галузі механіки. Проаналізовано науковий доробок професора А. В. Бурлакова та наведено деякі відомості з особистого життя ученого. Розкрито, з якими труднощами зіткнулася молода людина на шляху до одержання вищої освіти, зокрема надана інформація про проявлену ним мужність під час другої світової війни. Після закінчення з відзнакою Харківського політехнічного інституту за спеціальністю "Динаміка та міцність машин" був аспірантом професора А. П. Філіппова. Блискуче захищає кандидатську, а пізніше, і докторську дисертації. Наведено перелік дисциплін, які викладав молодий науковець та розкрито напрям його наукових досліджень. Показано, які заходи передували вирішенню наукових проблем і де впроваджено їх результати. Стверджено, що науковець був одним з перших авторів комп'ютерних розрахункових методів досліджень явища повзучості ізотропних та анізотропних матеріалів на довговічність оболонок, чисельного вивчення проблеми впливу повзучості на розподілення напружень навколо отворів на поверхні оболонок. Учений запровадив нові підходи до оцінки довготривалої міцності конструкцій. Він є автором першого у Радянському Союзі підручника з теорії пластичності й повзучості. Започатковані професором А. В. Бурлаковим дослідження і сьогодні розвиваються у НТУ "ХПІ".
  Повний текст PDF - 447.971 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Гутник М.
 • Морачковський О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Гутник М. В. Механіка в НТУ "Харківський політехнічний інститут". Науковий доробок Анатолія Васильовича Бурлакова / М. В. Гутник, О. К. Морачковський // Дослідження з історії техніки. - 2015. - Вип. 21. - С. 43-48 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dzit_2015_21_10.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Морачковський Олег Костянтинович (технічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського