Наукова періодика України Довкілля та здоров'я


Кондратюк В.А. 
Ізольована і комбінована дія наночастинок та ацетату свинцю зі стеаратами натрію і калію за умов перорального надходження до організму / В.А. Кондратюк, О.Є. Федорів, О.В. Лотоцька // Довкілля та здоров'я. - 2016. - № 3. - С. 37-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dtz_2016_3_9
Мета дослідження - вивчення характеру ізольованої і комбінованої дії наночасток і ацетату свинцю зі стеаратами натрію і калію за надходження їх в організм з питною водою. Встановлено, що комбінована дія наночасток і ацетату свинцю під час перорального вживання питної води зі стеаратами натрію і калію призводить до лейкоцитозу, прискореному дозріванню клітин мієлобластного ряду в кістковому мозку щурів і затриманню їх виходу в периферичну кров через неефективне ділення клітин. Менш виражені зміни в структурі досліджуваного органу виявлялися за комбінованої дії ацетату свинцю зі стеаратом натрію.Цель исследования - изучение характера изолированного и комбинированного действия наночастиц и ацетата свинца со стеаратами натрия и калия при поступлении их в организм с питьевой водой. Установлено, что комбинированное действие наночастиц и ацетата свинца при пероральном употреблении питьевой воды со стеаратами натрия и калия приводит к лейкоцитозу, ускоренному созреванию клеток миелобластного ряда в костном мозге крыс и задержанию их выхода в периферическую кровь из-за неэффективного деления клеток. Менее выраженные изменения в структуре исследуемого органа оказывались при комбинированном действии ацетата свинца со стеаратом натрия.
  Повний текст PDF - 114.994 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Кондратюк В.
 • Федорів О.
 • Лотоцька О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Кондратюк В.А. Ізольована і комбінована дія наночастинок та ацетату свинцю зі стеаратами натрію і калію за умов перорального надходження до організму / В.А. Кондратюк, О.Є. Федорів, О.В. Лотоцька // Довкілля та здоров'я. - 2016. - № 3. - С. 37-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dtz_2016_3_9.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Кондратюк Вадим Анатолійович (медичні науки)
 • Федорів Ольга Євгенівна (медичні науки)
 • Лотоцька Олена Володимирівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського