Наукова періодика України Довкілля та здоров'я


Мошковський В. Є. 
Оцінка вмісту волокон хризотилового азбесту в атмосферному повітрі / В. Є. Мошковський, О. В. Демецька, Л. В. Вакарюк // Довкілля та здоров'я. - 2014. - № 3. - С. 38-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dtz_2014_3_9
Зазначено, що концентрація респірабельних волокнистих частинок в повітрі досліджуваних об'єктів була у 0,5 - 10 разів нижчою за ГДК для вмісту волокон азбесту в атмосферному повітрі населених місць, що свідчить на користь незначної емісії волокон хризотилового азбесту під впливом природних та антропогенних факторів. Планування заходів з ліквідації асбестобумовлених захворювань потребує комплексної оцінки замінників асбесту для запобігання несприятливому впливу на здоров'я населення та довкілля.Отмечено, что концентрация респирабельных волокнистых частиц в воздухе исследуемых объектов была в 0,5 - 10 раз ниже ПДК для содержания волокон асбеста в атмосферном воздухе населенных мест, что свидетельствует в пользу незначительной эмиссии волокон хризотилового асбеста под влиянием естественных и антропогенных факторов. Планирование мероприятий по ликвидации асбестобусловленных заболеваний требует комплексной оценки заменителей асбеста для предотвращения неблагоприятного воздействия на здоровье населения и окружающую среду.
  Повний текст PDF - 678.025 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Мошковський В.
 • Демецька О.
 • Вакарюк Л.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Мошковський В. Є. Оцінка вмісту волокон хризотилового азбесту в атмосферному повітрі / В. Є. Мошковський, О. В. Демецька, Л. В. Вакарюк // Довкілля та здоров'я. - 2014. - № 3. - С. 38-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dtz_2014_3_9.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Демецька Олександра Віталіївна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського