Наукова періодика України Демографія та соціальна економіка


Садова У. Я. 
Організація і розвиток системи геріатричної допомоги населенню в Україні: регіональні аспекти / У. Я. Садова, М. В. Бачинська // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 1. - С. 150-162. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dse_2015_1_15
Представлено науково-методичні та прикладні засади дослідження системи геріатричної допомоги населенню. Вказано на актуальність розвитку понятійно-термінологічного апарату ринку геріатричних послуг ("організація системи геріатричної допомоги", "геріатрична послуга"), наведено авторський підхід до вивчення проблем формування та територіальної організації мережі об'єктів відповідного профілю. Розглянуто проблеми стану організації геріатричної допомоги в Україні та Львівській області. Виділено регіональні особливості функціонування системи геріатричної допомоги за умов Львівської області. Вказано, що постановка цілей перспективного розвитку мережі об'єктів системи геріатричної допомоги населенню, а також реалізація оперативних завдань державної соціальної політики на регіональному рівні повинні виходити з принципів соціальної відповідальності надання медико-санітарної допомоги населенню похилого віку як сімейними лікарями, так і їх близьким оточенням та родичами. Наголошено на потребі суттєвої ефективізації заходів, пов'язаних з підвищенням рівня довіри населення до служб державної санітарно-побутової допомоги та працівників закладів соціального обслуговування, обізнаності та інформованості людей у правах на одержання геріатричної допомоги, можливостях одержання ширшого асортименту та вищої якості послуг на платній основі тощо. Обгрунтовано передумови реорганізації та розвитку системи геріатричної допомоги в регіонах України. Розроблено методичний підхід для визначення обсягу мінімальної потреби населення регіону на одну особу похилого віку.
  Повний текст PDF - 162.542 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Садова У.
 • Бачинська М.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Садова У. Я. Організація і розвиток системи геріатричної допомоги населенню в Україні: регіональні аспекти / У. Я. Садова, М. В. Бачинська // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 1. - С. 150-162. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dse_2015_1_15.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Садова Уляна Ярославівна (1961–) (економічні науки)
 • Бачинська Марія Володимирівна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського