Наукова періодика України Держава та регіони


Баландіна Н. Ф. 
Медіаобраз Томаша Падури як символ українсько-польського єднання / Н. Ф. Баландіна // Держава та регіони. Серія : Соціальні комунікації. - 2020. - № 2. - С. 20-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drsk_2020_2_5
Показано специфіку формування медіаобразу Томаша Падури, польсько-українського поета й композитора, представника польського романтичного українофільства першої половини XIX ст., і перетворення його на символ польсько-українського єднання. Будучи апологетом ідеї зближення польського й українського народів, Т. Падура гармонійно вписується в сучасні політичні та культурні контексти, його українофільський образ культивується в різних соціальних інституціях, проростає новими смислами, пізнання яких стало необхідною умовою цієї розвідки. Емпіричної базою аналізу слугували 24 публікації в українських Інтернет-виданнях у 2016 - 2019 рр. Основним методом інтерпретації постаті Т. Падури слугував контент-аналіз публікацій, прямо чи опосередковано пов'язаних із поетом, що надав змогу установити змістові акценти та тональність поданої інформації, а також компаративний метод, який посприяв експлікації основних тенденцій формування образу як символу. У результаті доведено, що в заголовках і змісті матеріалів прослідковується стратегія увиразнення позитивного боку історії польсько-українських відносин, зокрема українофільства польської шляхти, здобутків "української школи" в польській літературі і зв'язків з нею Т. Падури. Увагу українських Інтернет-видань зосереджено на найбільш вагомих і яскравих фактах життя й творчості поета, що представляють кілька інформаційних блоків: вузько біографічного порядку, ідейноподвижницького, творчого, меморіального й футуристичного. Змістовно кожен з інформаційних блоків спрямований на меліорацію образу Т. Падури як поляка-українофіла. Процес символізації образу виконує кілька соціальних функцій: історико-типологічну, яка надає змогу простежити основні етапи еволюції образу; методологічну, яка підкреслює його значущість для сучасників; комунікативну, що забезпечує безперервне утримання уваги на поетові, і маркетингову, що просуває ім'я Т. Падури як бренд з погляду комерційної успішності.
  Повний текст PDF - 259.65 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Баландіна Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Баландіна Н. Ф. Медіаобраз Томаша Падури як символ українсько-польського єднання / Н. Ф. Баландіна // Держава та регіони. Серія : Соціальні комунікації. - 2020. - № 2. - С. 20-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drsk_2020_2_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського