Наукова періодика України Держава та регіони


Полісученко А. Ю. 
Інтернет-флешмоби в системі соціальних комунікацій / А. Ю. Полісученко // Держава та регіони. Серія : Соціальні комунікації. - 2019. - № 4. - С. 4-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drsk_2019_4_3
У ході дослідження використано теоретико-методологічний аналіз, аналіз наукових джерел, культурно-ціннісний аналіз суб'єктів соціальних комунікацій, контент-аналіз. Флешмоби в Інтернеті - одна з форм сучасних соціальних комунікацій. Вони стали результатом розвитку ЗМІ, інформаційних технологій, комп'ютеризації суспільства загалом. Спочатку флешмоби розвивались офлайн, але дуже швидко набули поширення й у мережі, зросла кількість їх видів і форм, удосконалились їх правила. Останнім часом у флешмобах використовують багато відео. Вони зустрічаються й на ТБ, орієнтованому на дорослішу аудиторію. Особливістю флешмобів є те, що у віртуальному вимірі це мережева спільнота, а в реальному житті - натовп. Їх організація зазвичай відбувається за допомогою медіа та Інтернету, а реалізація запланованого - у реальному житті, на вулицях. Флешмоб є здебільшого явищем великих міст, де живе багато незнайомих людей. Флешмоб є інтегрованим поняттям, яке включає в себе елементи й властивості різних соціальних процесів. Подекуди зустрічається організація флешмобів на комерційній основі (як форма рекламних кампаній). Флешмоби мають унікальну ідеологію та не мають аналогів у світовій історії. Часто їх проводять для провокації різних сайтів або блогерів (учасники акції "завалюють" ресурс девіантним контентом, щоб знизити його рейтинг). Аудиторією флешмобів часто є підлітки, які активно підтримують різні масові заходи, знайомляться й розважаються таким чином. Комплексно досліджено флешмоби в Інтернеті в системі соціальних комунікацій, виокремлено їх види й особливості. Результати дослідження можуть бути використані для розробки лекцій з дисципліни "Соціальні комунікації".
  Повний текст PDF - 246.475 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Полісученко А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Полісученко А. Ю. Інтернет-флешмоби в системі соціальних комунікацій / А. Ю. Полісученко // Держава та регіони. Серія : Соціальні комунікації. - 2019. - № 4. - С. 4-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drsk_2019_4_3.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського