Наукова періодика України Держава та регіони


Рижко О. М. 
Боротьба з плагіатом у контексті проблеми академічної чесності: соціальнокомунікаційний аспект / О. М. Рижко // Держава та регіони. Серія : Соціальні комунікації. - 2017. - № 3. - С. 40-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drsk_2017_3_9
Проаналізовано особливості боротьби з плагіатом у контексті утвердження принципів академічної чесності в українських університетах. Розглянуто шляхи боротьби з плагіатом і засоби запобігання поширенню різних його видів. Наголошено, що найважливішим у боротьбі з плагіатом є системний підхід, який охопить усі ланки освітнього процесу, та спрямування зусиль двома шляхами. По-перше, треба вживати нагальних заходів для виправлення ситуації, що вже склалась. Цьому сприяють: нова редакція Закону "Про вищу освіту"; рішення про створення репозитарію академічних текстів; масове запровадження у вишах систем перевірки текстів на плагіат; затвердження на рівні вишів положень про запобігання плагіату або, як варіант, етичних кодексів; введення до навчальних планів курсів, зміст яких буде спрямований на роз'яснення суті й принципів академічної чесності. Зазначено, що необхідно приділяти максимум уваги запобіганню плагіату шляхом профілактики, консультування, формування відповідних ціннісних парадигм.
  Повний текст PDF - 225.547 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рижко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рижко О. М. Боротьба з плагіатом у контексті проблеми академічної чесності: соціальнокомунікаційний аспект / О. М. Рижко // Держава та регіони. Серія : Соціальні комунікації. - 2017. - № 3. - С. 40-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drsk_2017_3_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     

       Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського