Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Андрієць А. В. 
Оцінка оваріального резерву в пацієнток із ендометріозом яєчників та безпліддям / А. В. Андрієць // Буковинський медичний вісник. - 2019. - Т. 23, № 1. - С. 3-9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2019_23_1_3
Мета роботи - вивчити особливості оваріального резерву в пацієнток із ендометріозом яєчників та безпліддям на основі дослідженого рівня антимюллерового гормону в крові та ехографічного підрахунку кількості антральних фолікулів у яєчниках. У 100 пацієнток (основна група) із ендометріозом яєчників та безпліддям проведено ехографічний підрахунок кількості антральних фолікулів (КАФ) у яєчниках, із них у 55 - визначення рівня антимюллерового гормону (АМГ) в крові. Контрольну групу склали 70 пацієнток із безпліддям без ендометріозу. Кількість антральних фолікулів у жінок із ендометріозом яєчників та безпліддям зменшується з віком та вірогідно нижча як за первинного, так і вторинного безпліддя у правому (<$E4,9~symbol С~0,007> та <$E3,4~symbol С~0,004>) і в лівому (<$E4,6~symbol С~0,006> та <$E4,1~symbol С~0,005>) яєчниках у порівнянні з жінками без ендометріозу (<$E6,7~symbol С~0,28> та <$E7,0~symbol С~0,99>, <$E6,1~symbol С~0,27> та <$E6,8~symbol С~0,28>). Рівень АМГ у крові пацієнток основної та контрольної груп склав 3,5 нг/мл та 3,3 нг/мл відповідно. Зі зниженим рівнем АМГ в основній групі було 7 пацієнток (12,7 %), а в контрольній - 3 (10,0 %). Низький рівень АМГ в основній групі був у 11 пацієнток (20,0 %), а в контрольній - у 9 (30,0 %). Показники достатнього рівня АМГ в основній групі - у 25 пацієнток (45,4 %), а в контрольній - у 14 (46,6 %). З високим рівнем АМГ в основній групі було 12 пацієнток (21,8 %), а в контрольній - 4 (13,3 %). Тобто, різниці в рівнях АМГ крові у пацієнток основної та контрольної груп авторами не виявлено. Не виявлено кореляційної залежності між рівнем АМГ у крові обстежених пацієнток та об'єктом "ендометріома". Висновок: кількість антральних фолікулів у пацієнток із ендометріозом яєчників та безпліддям менша у порівнянні з пацієнтками з безпліддям за відсутності ендометріозу, але рівень антимюллерового гормону в крові в пацієнток із безпліддям у разі ендометріозу яєчників не відрізнявся від рівня його у крові у пацієнток із безпліддям без ендометріозу. Тобто, підрахунок кількості антральних фолікулів у пацієнток із безпліддям та ендометріозом яєчників не є вірогідним показником оваріального резерву, що пов'язано з утрудненням підрахунку фолікулів за зміненої топографії яєчника ендометріомою.
  Повний текст PDF - 1.383 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Андрієць А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Андрієць А. В. Оцінка оваріального резерву в пацієнток із ендометріозом яєчників та безпліддям / А. В. Андрієць // Буковинський медичний вісник. - 2019. - Т. 23, № 1. - С. 3-9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2019_23_1_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського