Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Шелест Б. О. 
Роль кардіогемодинамічних змін у прогнозуванні перебігу артеріальної гіпертензії на фоні цукрового діабету 2-го типу з ожирінням / Б. О. Шелест // Буковинський медичний вісник. - 2018. - Т. 22, № 3. - С. 110-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2018_22_3_21
Мета дослідження - провести аналіз впливу систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ) на прогресування артеріальної гіпертензії (АГ) у хворих на цукровий діабет (ЦД) з ожирінням. Під спостереженням знаходилось 48 хворих на АГ, ЦД 2-го типу та ожирінням (22 чоловіки і 26 жінок). Пацієнтів було розподілено на групи залежно від наявності прогресування хвороби: 1-ша група - 23 пацієнти без прогресування хвороби, 2-га група - 25 пацієнтів з наявністю прогресу. З інструментальних методів застосовували електрокардіографію за стандартною методикою Х. Фейгенбаума на ультразвуковому апараті "Philips HD11XE" (USА) за ЕХО-імпульсним методом з частотою ультразвуку 7,5 МГц. Проведеним дослідженням встановлено, що кінцевий діастолічний об'єм і кінцевий діастолічний розмір не виявили достовірних взаємозв'язків (<$Eroman p~symbol У~0,05>) з прогресуванням АГ. Не встановлено зв'язку з прогресуванням хвороби (<$Eroman p~symbol У~0,05>) і у відношенні діаметра правого шлуночка, а також діаметра аорти (<$Eroman p~symbol У~0,05>). Відносно низькі (<$Esymbol Г~25,0> мл/м<^>2) величини ударного індексу виявились специфічними для осіб із прогресуванням АГ, оскільки визначались тільки серед них (12,2 %) і не визначались серед пацієнтів без прогресування (0 %, <$Eroman p~symbol Г~0,05>). Більш високі значення ударного об'єму (<$Esymbol У~101> мл) виявились характерними для групи без прогресування хвороби і діагностувались у 24,4 % хворих цієї групи - в 6 разів рідше (<$Eroman p~symbol Г~0,001>) серед осіб із прогресуванням АГ. Достовірний зв'язок з характером перебігу АГ виявили індекс маси міокарду ЛШ, товщина міокарда задньої стінки ЛШ, товщина міжшлуночкової перегородки. Висновки: негативну кореляцію з прогресуванням артеріальної гіпертензії виявили значення фракції викиду ЛШ, ударного індексу, ударного об'єму ЛШ, ступінь укорочення ЛШ, співвідношення максимальних швидкостей раннього і пізнього наповнень ЛШ і час уповільнення швидкості раннього діастолічного потоку, а прямийзв'язок установлено у відношенні кінцевого систолічного об'єму, кінцевого систолічного діаметра, діаметра лівого передсердя, індексу маси міокарда ЛШ, товщини міокарда задньої стінки ЛШ, товщини міжшлуночкової перегородки, та максимальних швидкостей раннього і пізнього наповнення ЛШ, часу ізоволюметричного розслаблення ЛШ.
  Повний текст PDF - 355.783 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шелест Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шелест Б. О. Роль кардіогемодинамічних змін у прогнозуванні перебігу артеріальної гіпертензії на фоні цукрового діабету 2-го типу з ожирінням / Б. О. Шелест // Буковинський медичний вісник. - 2018. - Т. 22, № 3. - С. 110-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2018_22_3_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шелест Борис Олексійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського