Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Корнієнко В. Г. 
Аналіз показників катехоламінів у вагітних із загрозою передчасних пологів / В. Г. Корнієнко // Буковинський медичний вісник. - 2018. - Т. 22, № 1. - С. 59-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2018_22_1_11
Мета дослідження - аналіз змін показників катехоламінів та їх вплив на перебіг вагітності з подальшим прогнозуванням та лікуванням передчасних пологів (ПП). Проведено аналіз змін показників катехоламінів у 200 вагітних із ПП в терміни гестації від 22 до 36 тиж вагітності. Першу (I) основну клінічну групу створили 70 вагітних із попередньою втратою вагітності без ознак загрози ПП на момент обстеження. До другої (II) основної групи увійшли 80 вагітних із попередньою втратою вагітності та з наявною загрозою ПП. До групи порівняння увійшли 30 першовагітних жінок у аналогічні терміни із загрозою ПП без вказівок в анамнезі на втрату вагітності або переривання вагітності. Контрольну групу становили 20 першовагітних жінок із неускладненим перебігом гестаційного процесу. Вік вагітних коливався від 19 до 42 років, що становив 25,9 +- 6,7 року і достовірно не різнився між сформованими групами вагітних. Стан симпато-адреналової системи оцінювали за показниками добової екскреції адреналіну та норадреналіну (Е. Ш. Матлина і співавт., 1969). Дані спостереження фіксувались у анкеті, які, в подальшому, детально аналізувалися, включаючи акушерсько-гінекологічний анамнез, перебіг гестаційного періоду до госпіталізації, питання медико-біологічного, соціально-економічного характеру. Під час дослідження, виходячи з показників добової екскреції адреналіну та норадреналіну, оцінювали стан симпато-адреналової системи. За модифікованою авторами анкетою дані спостереження фіксували та детально аналізували, включаючи акушерсько-гінекологічний анамнез, перебіг гестаційного періоду до госпіталізації, питання медико-біологічного, соціально-економічного характеру. Виходячи з одержаних результатів, зроблено висновок, що у жінок із загрозою передчасних пологів наявність зниженого, у порівнянні з контролем, рівня екскреції адреналіну та підвищений рівень екскреції норадреналіну свідчать про недостатню адаптаційну реакцію у переважної більшості вагітних із пізнім викиднем або ПП в анамнезі. Встановлено, що активність медіаторної ланки симпато-адреналової системи переважає над активністю її гормональної (адреналової) ланки, а оскільки норадреналін має виражену контрактильну дію на міометрій, зазначені зміни можуть сприяти активації скоротливої функції матки та розвитку загрози переривання вагітності. Таким чином, встановлене вірогідне підвищення показників впливає на формування адаптивних реакцій у досліджуваного нами контингенту жінок, що характеризує процес дезадаптації. Висновок: проведені дослідження вказують, що зміна показників адреналіну, норадреналіну свідчить про недостатню адаптаційну реакцію у переважної більшості вагітних із пізнім викиднем або ПП. Запропоновано використовувати в аналогічних випадках розроблений алгоритм обстеження та прогнозування ризику не виношування вагітності, що забезпечить зниження рівня перинатальних втрат та підвищення репродуктивного здоров'я жінок.
  Повний текст PDF - 303.106 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корнієнко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корнієнко В. Г. Аналіз показників катехоламінів у вагітних із загрозою передчасних пологів / В. Г. Корнієнко // Буковинський медичний вісник. - 2018. - Т. 22, № 1. - С. 59-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2018_22_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корнієнко Вячеслав Григорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського