Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Сидорчук Л. І. 
Селекція стійких варіантів умовно-патогенних мікроорганізмів за використання етонію в клінічних умовах протягом 40 років / Л. І. Сидорчук, І. П. Бурденюк, С. Є. Дейнека, К. І. Яковець, І. Й. Сидорчук, В. І. Бурденюк, К. Г. Тащук // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 3. - С. 83-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2017_21_3_14
Мета роботи - встановити мінімальну бактеріостатичну і бактерицидну концентрації етонію стосовно умовно-патогенних мікроорганізмів, виділених та ідентифікованих із верхніх дихальних шляхів дітей віком 11 - 13 років, хворих на хронічний катаральний гінгівіт за коморбідного стану (цукрового діабету I типу), у порівняльному аспекті з чутливістю до етонію еталонних та клінічних штамів умовно-патогенних мікроорганізмів, виділених у 1974 - 1976 рр. Первині матеріали 1974 - 1976 рр. з чутливості умовно-патогенних мікроорганізмів щодо етонію використанні з дисертаційних робіт співавторів (І. П. Бурденюк, І. Й. Сидорчук) для порівняння даних, одержаних у 2014 - 2016 рр. Мікробіологічні обстеження проведено в 30 учнів віком 11 - 13 років, хворих на катаральний гінгівіт з цукровим діабетом I типу. Забір матеріалу для мікробіологічного обстеження проведено стерильними тампонами на слизовій оболонці порожнини рота з подальшим висівом на сектори оптимального для кожного таксона твердого середовища з одержанням чистих культур. Для визначення чутливості мікробів до етонію використовували метод послідовних двократних розведень у рідкому поживному середовищі. Показано, що чутливість еталонних штамів мікроорганізмів за 40 років зберігання за лабораторних умов у напіврідкому поживному середовищі практично не змінюється. Бактерицидна концентрація етонію стосовно S. faecalіs АТСС 29212 підвищилась на 1,96 %. Показано, що бактеріостатична і бактерицидна активність етонію за 40 років понизилась стосовно клінічних штамів - це зниження (зростання резистентності) залежить від мікроорганізмів, їх морфологічних, тинкторіальних та інших властивостей. У грампозитивних і грамнегативних клінічних штамів мікроорганізмів понизилась чутливість від 1,21 до 2,56 разу. Висновок: розвиток стійких варіантів мікроорганізмів іде шляхом поступової селекції з поширенням у клініках. Перед використанням етонію необхідно виділити та ідентифікувати умовно-патогенний мікроб та встановити бактеріостатичну і бактерицидну концентрацію етонію з подальшим розв'язанням питання про його можливе ефективне використання.
  Повний текст PDF - 300.802 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сидорчук Л.
  • Бурденюк І.
  • Дейнека С.
  • Яковець К.
  • Сидорчук І.
  • Бурденюк В.
  • Тащук К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сидорчук Л. І. Селекція стійких варіантів умовно-патогенних мікроорганізмів за використання етонію в клінічних умовах протягом 40 років / Л. І. Сидорчук, І. П. Бурденюк, С. Є. Дейнека, К. І. Яковець, І. Й. Сидорчук, В. І. Бурденюк, К. Г. Тащук // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 3. - С. 83-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2017_21_3_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дейнека Святослав Євгенович (1964–) (медичні науки)
  • Яковець Кароліна Іванівна (медичні науки)
  • Тащук Корній Григорович (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського