Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Ярмоленко О. С. 
Особливості ремоделювання нирок та серця при експериментальній алоксановій гіперглікемії / О. С. Ярмоленко, О. В. Гордієнко, О. О. Бондаренко, Н. М. Болотська // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2(2). - С. 123-126. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2017_21_2%282%29__32
Прогресуюче збільшення кількості хворих на цукровий діабет спонукає до детального вивчення його перебігу на експериментальних моделях тварин. Мета дослідження - вивчити морфологічну перебудову нирок та серця щурів на моделі алоксанової гіперглікемії. 12 білих щурів-самців 7-місячного віку було розподілено на 2 групи: контрольну (6 тварин) та експериментальну (6 тварин). Експериментальним тваринам алоксан уводили 1 раз внутрішньоочеревинно у дозі 40 мг/кг. Рівень глюкози вимірювали через 2, 12 і 24 год після ін'єкції алоксану і потім щотижня. Середній рівень глюкози залишався 11,0 +- 2,0 ммоль/л. Тварин виводили з експерименту на 21-й і 45-й день шляхом декапітації під ефірним наркозом. Гістологічні препарати серця та нирок забарвлювали гематоксиліном і еозином. На 21-шу добу експерименту виявлено крововиливи у нирках, нерівномірність кровонаповнення судин та периваскулярний набряк у міокарді. З'ясовано, що на 45-ту добу фіброзна капсула нирки редукується, кіркова речовина потоншується, нефрони та ниркові піраміди деформуються. Пошкоджується структура кардіоміоцитів, що проявляється ділянками цитолізу, контрактурними пошкодженнями та фрагментацією м`язових волокон. У стромі міокарда відбувається розростання сполучної тканини. Висновки: спосіб уведення та доза алоксану є адекватними щодо індукції стійкої гіперглікемії та виживання тварин; на ранніх термінах експерименту домінують порушення з боку гемоциркуляторного русла досліджуваних органів; на пізніх термінах експерименту спостерігається деформація нефронів та пірамід, відбувається пошкодження кардіоміоцитів та локальні явища стромального фіброзу міокарда; за умов впливу алоксанової гіперглікемії морфологічні перетворення нирки більш виражені у порівнянні з перетвореннями міокарда.
  Повний текст PDF - 432.888 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ярмоленко О.
  • Гордієнко О.
  • Бондаренко О.
  • Болотська Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ярмоленко О. С. Особливості ремоделювання нирок та серця при експериментальній алоксановій гіперглікемії / О. С. Ярмоленко, О. В. Гордієнко, О. О. Бондаренко, Н. М. Болотська // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 2(2). - С. 123-126. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2017_21_2(2)__32.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ярмоленко Ольга Сергіївна (медичні науки)
  • Гордієнко Оксана Валеріївна (медичні науки)
  • Бондаренко Ольга Олександрівна (медичні науки)
  • Бондаренко Олександр Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського