Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Богуславська Н. Ю. 
Прогностична роль гіпергомоцистеїнемії при переношуванні вагітності за результатами ROC-аналізу / Н. Ю. Богуславська // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 1. - С. 26-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2017_21_1_8
Проведено оцінку клініко-прогностичної ролі гомоцистеїну (ГЦ) у вагітних у разі пролонгованій вагітності. Для вивчення особливостей перебігу запізнілих пологів і перинатальних наслідків при цьому, проведено аналіз анамнезу та перебігу вагітності 96 вагітних із пролонгованими пологами за 2013 - 2015 рр., які народили дітей у термін 41 - 42 тиж. Як контрольна група і обстежили 41 вагітну, які за клініко-демографічними ознаками не відрізнялися від жінок групи порівняння, але з пологами в термін 37 - 40 тижнів. Таким чином, залежно від терміну гестації, пацієнтки розподілено на дві групи: 1-шу групу склала 41 пацієнтка з пологами в терміні гестації 37 - 40 тиж, 2-гу групу - 96 жінок, у яких пологи відбулися в 41 - 42 тиж вагітності. Рівень ГЦ у групі пролонгованої вагітності (10,76 ммоль/л) значно перевищував аналогічний показник у групі контролю (7,72 ммоль/л) (р << 0,05). Оцінка ризику методом ROC-аналізу та логістичної регресії надає змогу розрахувати критичне значення рівня ГЦ (9,5 ммоль/л), що асоціюється з високим ризиком розвитку ускладнень (площа під ROC-кривою становить понад 90 %). Запропонований метод прогнозування ускладнень за рівнем ГЦ сироватки має досить високу чутливість (87,5 %), специфічність (84,21 %), позитивну і негативну передбачувальну значимість (85,37 % і 86,49 %, відповідно) відносно діагностики високого ризику розвитку ускладнень у разі пролонгованої вагітності. У жінок із високим рівнем ГЦ достовірно спостерігалися негативні зміни у функціонуванні фетоплацентарного комплексу. Відповідно до критерію xi-квадрат, у разі рівня ГЦ більше 9,5 ммоль/л реєструвалося статистично значимо менше вагітних із нормальним рівнем прогестерону (<$Echi sup 2 ~=~17,2> у разі p << 0,01). За даними проведеного регресійного аналізу, взаємозв'язок між величиною ГЦ і пульсаційним індексом (ПI) пуповини статистично значимо апроксимувались моделлю регресії логарифмічного (експоненціального) типу PI = -0,04+0,89 * log10 (ГЦ). Розраховано взаємозалежність, яка поступово наростала за експонентою, показує, що більше половини всієї дисперсії ознаки ПI пуповини можуть пояснюватися зміною саме концентрації ГЦ крові, причому найбільший приріст функції спостерігався в діапазоні понад 14 ммоль/л рівня гомоцистеїну, де у переважній більшості випадків спостерігалося порушення матково-плацентарного кровотоку (пульсаційний індекс більше 1 ум.од.).
  Повний текст PDF - 352.633 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Богуславська Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Богуславська Н. Ю. Прогностична роль гіпергомоцистеїнемії при переношуванні вагітності за результатами ROC-аналізу / Н. Ю. Богуславська // Буковинський медичний вісник. - 2017. - Т. 21, № 1. - С. 26-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2017_21_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Богуславська Наталія Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського