Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Витриховський А. І. 
Порівняльна характеристика показників варіабельності серцевого ритму пацієнтів з явищем турбулентності серцевого ритму і без нього, у межах однотипної патології / А. І. Витриховський // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 3. - С. 28-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2016_20_3_8
Наведено результати аналізу 4214-ти холтерівських моніторувань серцевого ритму (СР) та порівняльну характеристику показників варіабельності СР серед пацієнтів із постінфарктним кардіосклерозом, та пацієнтів із високим і дуже високим ризиком виникнення серцево-судинних подій за шкалою SCORE, та наявним явищем турбулентності СР.Мета дослідження - розробка нових підходів до прогнозування, профілактики та лікування ускладнень у хворих з високим і дуже високим сумарним серцево-судинним ризиком на підставі оцінки стану та впливу на варіабельність і турбулентність серцевого ритму (ТСР). Було обстежено 319 пацієнтів, яким проводилось добове моніторування варіабельності та турбулентності серцевого ритму. Всіх пацієнтів було озподілено на групи; 1-а - пацієнти з ішемічною хворобою серця (кардіосклероз постінфарктний), але без супутніх факторів ризику таких як, куріння, ожиріння, метаболічний синдром; 2-а група - хворі, які палять тютюн тривалістю більше 2-х років; 3-я група - пацієнти з метаболічним синдромом та наявною артеріальною гіпертензією - контрольна група. В осіб, хворих на ішемічну хворобу серця, в яких спостерігається явище ТСР, на відміну від практично здорових осіб, в активний час доби достовірно вищою є активність парасимпатичної частини вегетативної нервової системи, а в пасивний період доби - рівень стресогенності. За рахунок цього серед осіб цієї групи відбувається зниження загальної напруги регуляції організму в пасивний час, на противагу як у здорових осіб, в яких він підвищується. В осіб з високим та дуже високим серцево-судинним ризиком за шкалою SCORE, в яких спостерігалося явище ТСР, у порівнянні з практично здоровими особами, достовірно вищий протягом всієї доби є стресовий індекс. В осіб з високим серцево-судинним ризиком і супутнім явищем ТСР у порівнянні з показниками практично здорових осіб достовірно вищим є параметр акселерації ТСР. Висновки: в осіб з ішемічною хворобою серця, з дуже високим і високим серцево-судинним ризиком за шкалою SCORE і супутнім явищем ТСР поява шлуночкової екстрасистолії має вагусний характер, для цих осіб характерний більш високий рівень стресогенності у пасивний період доби, у порівнянні з активним.
  Повний текст PDF - 278.402 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Витриховський А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Витриховський А. І. Порівняльна характеристика показників варіабельності серцевого ритму пацієнтів з явищем турбулентності серцевого ритму і без нього, у межах однотипної патології / А. І. Витриховський // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 3. - С. 28-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2016_20_3_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Витриховський Андрій Ігорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського