Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Оржешковський В. В. 
Вплив інсулінорезистентності на перебіг та нейрофізіологічні показники хворих на полінейропатію / В. В. Оржешковський // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 112-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2016_20_2_30
Метаболічний синдром (МС) є актуальною міждисциплінарною проблемою сучасної медицини. Периферична нервова система (ПНС), як одна з найбільш уразливих систем, досить часто привносить симптоматику свого ураження в клінічну картину МС. Мета - дослідження вивчення впливу інсулінорезистентності на перебіг та нейрофізіологічні показники хворих на полінейропатію та виявлення серед них визначальних для диференціації між полінейропатію, асоційованою з інсулінорезистентністю чи з інсулінодефіцитом. У поперечне дослідження було включено 35 пацієнтів з клінічними ознаками дистальної симетричної полінейропатії віком від 20-ти до 60-ти років, яких було розподілено на 2 групи. Перша група складалася з 23-х пацієнтів (13 чоловіків та 10 жінок) з МС. Друга група складалася з 12 пацієнтів (4 чоловіків та 8 жінок) з діагностованим цукровим діабетом 1-го типу. Усім пацієнтам проведено клініко-неврологічне дослідження та стимуляційну електроміографію (ЕМГ), а також визначався глікований гемоглобін, інсулін, глюкоза натщесерце, та індекс HOMA-IP. Одержаний матеріал був оброблений за допомогою методів описової та непараметричної статистики. Одержані дані свідчать, що у пацієнтів 1 групи на ступінь виразності клінічних проявів полінейропатії впливають індекс HOMA-IP та рівень глікованого гемоглобіну. На ознаки розповсюдження патологічного процесу на проксимальні відділи ПНС впливали індекс HOMA-IP та вік пацієнтів, на ознаки демієлінізуючого процесу HOMA-IP та ІМТ, рівень глікованого гемоглобіну, рівень глюкози натщесерце. Під час порівняння електроміографічних показників обох груп виявлено більш виражений наявний демієлінізуючий процес у пацієнтів 2-ї групи, та більшу уразливість ліктьового нерва з ознаками як його аксональної дегенерації з можливим функціональним блоком проведення. Висновки: інсулінорезистентність впливає на клінічний перебіг та нейрон-фізіологічні показники у хворих на полінейропатію. Клінічні прояви пов'язані з індексом HOMA-IP та рівнем глікованого гемоглобіну. Електроміографічні показники пов'язані з віком, індексом маси тіла, індексом HOMA-IP, рівнем глікованого гемоглобіну та глюкози натщесерце.
  Повний текст PDF - 273.801 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Оржешковський В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Оржешковський В. В. Вплив інсулінорезистентності на перебіг та нейрофізіологічні показники хворих на полінейропатію / В. В. Оржешковський // Буковинський медичний вісник. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 112-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2016_20_2_30.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Оржешковський Василь Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського