Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Нефьодов О. О. 
Зміни ноцицептивного потенціалу та активності PGH-синтетази за умов експериментального еквівалента розсіяного склерозу / О. О. Нефьодов, В. Й. Мамчур // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 3. - С. 114-117. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2015_19_3_30
Розсіяний склероз (РС) - захворювання, за якого імунна система людини руйнує захисну (мієлінову) оболонку, що оточує нерви. Точні причини виникнення розсіяного склерозу невідомі. Вважається, що РС - це автоімунне захворювання, за якого імунна система руйнує свої власні тканини. У ході цього процесу розвивається деструкція мієліну - спеціального шару, який покриває і захищає нервові волокна головного та спинного мозку. Мета роботи - експериментальна оцінка впливу низки відомих нестероїдних протизапальних лікарських засобів (НПЗЛЗ) (диклофенак натрію, мелоксикам, ібупрофен, лорноксикам та целекоксиб) на формування ноцицептивної відповіді та на рівень активності простагландин-синтетази (PGH-синтетази) в головному та спинному мозку у щурів з експериментальним еквівалентом розсіяного склерозу з урахуванням базової патогенетичної терапії метилпреднізолоном. Встановлено, що в ряду НПЗЛЗ максимальний протизапальний потенціал виявляв мелоксикам, котрий (з урахуванням базової терапії метилпреднізолоном) характеризувався високим рівнем знеболювальної дії (+186 %, <$Ep~symbol Г~0,05>) та знижував активність PGH-синтази в головному та спиному мозку у 2,0 (<$Ep~symbol Г~0,05>) та у 1,7 (<$Ep~symbol Г~0,05>) разу відповідно у порівнянні з показниками групи контролю.
  Повний текст PDF - 302.111 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нефьодов О.
  • Мамчур В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нефьодов О. О. Зміни ноцицептивного потенціалу та активності PGH-синтетази за умов експериментального еквівалента розсіяного склерозу / О. О. Нефьодов, В. Й. Мамчур // Буковинський медичний вісник. - 2015. - Т. 19, № 3. - С. 114-117. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2015_19_3_30.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нефьодов Олександр Олександрович (медичні науки)
  • Мамчур Віталій Йосипович (1950–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського