Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Оринчак М. А. 
Особливості несприятливих гемостатичних чинників перебігу фібриляції передсердь у хворих із метаболічним синдромом залежно від віку / М. А. Оринчак, М. М. Василечко // Буковинський медичний вісник. - 2014. - Т. 18, № 4. - С. 90-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2014_18_4_25
З метою визначення показників коагуляційного гемостазу залежно від віку та рівня ендогенного інсуліну (ЕІ) в крові у хворих із різними формами фібриляції передсердь (ФП) та з метаболічним синдромом (МС) обстежено 137 осіб із пароксизмальною, персистувальною та перманентною формами ФП та з МС, серед них 28 - середнього віку (1-ша група); 67 - літнього віку (2-га група) та 42 - старечого віку (3-тя група); 84 - з інсулінорезистентністю, 53 - без інсулінорезистентності. Проаналізовано стан системи коагуляційного гемостазу за показниками протромбінового індексу (ПтІ), фібриногену, розчинних фібринмономерних комплексів (РФМК) та D-димерів у плазмі крові за стандартними методиками. Виявлено тенденцію до зростання ПтІ з віком та найбільше його підвищення майже на 25 % (p << 0,05) у пацієнтів 3-ї групи зі спонтанною гіперінсулінемією (ГІ) та з пароксизмальною ФП. Рівень фібриногену в крові мав тенденцію до зростання з віком (p << 0,1) і виявився збільшеним у 1,5 - 2 разу за реактивної та спонтанної ГІ у порівнянні з особами без інсулінорезистентності (p << 0,05) як у разі пароксизмальної, так і постійних форм ФП. Достовірне підвищення рівня РФМК виявлено у всіх пацієнтів, проте більшою мірою в осіб 2-ї та 3-ї групи за спонтанної ГІ (p << 0,05) та перманентної форм ФП (p << 0,05). Підвищення рівня D-димерів у плазмі крові виявилося характерним для 40 % осіб середнього віку та майже в 50 % - у літньому та старечому віці, переважно у випадку спонтанної ГІ (p << 0,05). Наявність D-димерів у крові виявлено в 40, 42 та 54 % випадків за пароксизмальної, персистувальної та перманентної форм ФП відповідно (p << 0,05). Отже, пацієнти старших віковихгруп незалежно від форми ФП та за наявності інсуліно-резистентності характеризуються формуванням стану гіперкоагуляції, що проявляється підвищенням рівня ПтІ, фібриногену РФМК та D-димерів у плазмі крові у порівнянні з пацієнтами без інсулінорезистеності.
  Повний текст PDF - 308.53 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Оринчак М.
  • Василечко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Оринчак М. А. Особливості несприятливих гемостатичних чинників перебігу фібриляції передсердь у хворих із метаболічним синдромом залежно від віку / М. А. Оринчак, М. М. Василечко // Буковинський медичний вісник. - 2014. - Т. 18, № 4. - С. 90-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2014_18_4_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Василечко Мар'яна Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського