Наукова періодика України Біологія тварин


Романович М. М. 
Динаміка інтенсивності процесів окисної модифікації протеїнів і стан системи антиоксидантного захисту курчат-бройлерів за дії препарату БПС-44 та дріжджів Saccharomyces cerevisiae / М. М. Романович, Б. М. Куртяк, М. С. Романович, О. І. Віщур, Д. І. Мудрак, І. О. Матюха // Біологія тварин. - 2019. - Т. 21, № 1. - С. 48-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2019_21_1_9
Мета досліджень - з'ясування впливу згодовування курчатам-бройлерам кросу Росс-308 у складі стандартного корму препарату БПС-44 та 1 і 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae на інтенсивність процесів окисної модифікації протеїнів (ОМП) і стан системи антиоксидантного захисту (САЗ). Дослід проводили на 4 групах курчат-бройлерів по 100 голів у кожній за схемою: курчатам контрольної групи згодовували стандартний комбікорм (СК) згідно з чинними нормами, рекомендованими для кросу Росс-308; перша дослідна група додатково до СК одержувала пробіотик БПС-44, виготовлений на основі виробничого штаму бактерій Bacillus subtilis ssp. subtilis 44-p дозою 0,21 г/кг, друга дослідна група - 1 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae; третя дослідна група - 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae. Дріжджі використовувались як пробіотик у сухому ліофілізованому вигляді у дозі 1 або 2 % від маси корму. Матеріалом для проведення біохімічних досліджень слугувала кров курчат, яку брали з підкрильцевої вени у різні вікові періоди - у 27-, 34- і 41-добовому віці. Результати проведених досліджень показали, що пробіотичні препарати спричиняють версифікований вплив на показники ОМП і активність САЗ. Зокрема констатовано інгібуючий вплив як пробіотика на основі штаму Bacillus subtilis 44, так і дріжджів Saccharomyces cerеvisiae на інтенсивність нагромадження продуктів окисної модифікації протеїнів у плазмі крові курчат. Цей вплив був більш виражений на 41-добу експерименту у курчат, яким застосовували 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae. Разом з цим, як свідчать результати експериментальних досліджень, за дії 1 і 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae в еритроцитах крові курчат зафіксовано підвищення супероксиддисмутазної (СОД) активності та зростання вмісту відновленого глутатіону (ВГ). Водночас необхідно зазначити, що в активності іншого ензиму САЗ - глутатіонпероксидази (ГП) суттєвих змін у віковій динаміці за впливу досліджуваних препаратів не виявлено. На підставі проведених експериментальних досліджень можна стверджувати про позитивний вплив застосованих препаратів, особливо дріжджів Saccharomyces cerеvisiae на інтенсивність ОМП та активність САЗ курчат-бройлерів.
  Повний текст PDF - 370.344 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романович М.
  • Куртяк Б.
  • Романович М.
  • Віщур О.
  • Мудрак Д.
  • Матюха І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романович М. М. Динаміка інтенсивності процесів окисної модифікації протеїнів і стан системи антиоксидантного захисту курчат-бройлерів за дії препарату БПС-44 та дріжджів Saccharomyces cerevisiae / М. М. Романович, Б. М. Куртяк, М. С. Романович, О. І. Віщур, Д. І. Мудрак, І. О. Матюха // Біологія тварин. - 2019. - Т. 21, № 1. - С. 48-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2019_21_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Романович Микола Миколайович (біологічні науки)
  • Куртяк Богдан Михайлович (біологічні науки)
  • Романович Микола Степанович (ветеринарні науки)
  • Віщур Олег Іванович (біологічні науки)
  • Мудрак Дарія Іванівна (біологічні науки)
  • Матюха Ірина Олегівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського