Наукова періодика України Біологія тварин


Lobachova I. V. 
Indices of renewal of ewe sexual activity and its correlation with age, weight, traditional reproductive traits and climatic conditions / I. V. Lobachova, O. V. Ivanyna // Біологія тварин. - 2018. - Т. 20, № 3. - С. 55-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2018_20_3_9
Для оцінки якості поновлення статевої активності овець під час кампанії з осіменіння були розроблені такі індекси: IHi - індекс охоти (0 або 1), IHTi - індекс часу охоти (від 1 до 4), ICTi - індекс часу запліднення (від 1 до 4) та ILi - індекс ягніння (від 0 до 3). Досліджено зв'язок індексів з віком та вагою маток, часткою тварин з проявом охоти, (E %), запліднюваністю (F %), плодючістю (Fm %), багатоплідністю (Pf) та кліматичними умовами. Використані дані вівцематок асканійської тонкорунної породи 6 послідовних років. Залежності між індексами та віком, вагою, зміною ваги та показниками відтворення були нелінійні. Індекс IHi зростав при збільшенні віку до 6 років, після чого починав зменшуватись. Значення індексу IHTi було найвищим у наймолодших та найстаріших тварин, що свідчило про затримку прояву першої статевої охоти у ярок та <$E symbol У~8>-річних тварин. Варіація індексу ICTi показала, що наймолодші та найстаріші тварини мають найгіршу ймовірність завагітніти під час першої статевої охоти. Рівень кореляції між вагою і її зміною з одного боку та індексами з іншого був високим (R >> 0,7) у молодих (<$E symbol У~2> років) та помірно-помітним (0,3 << R << 0,7) - у старших тварин. Індекс IHTi мав помітний зв'язок з E, F та Fm % і слабкий (R << 0,3) - з Pf, індекс ICTi - високий з F та Fm % і слабкий з Pf. Індекс IHTi негативно вірогідно корелював з середньою температурою повітря у травні та червні, індекси ICTi та ILi - з середньою температурою липня. Середня вологість повітря в червні позитивно вірогідно корелювала з E %, у липні - з Pf. Припущено, що розроблені індекси можуть бути користними для оцінювання ефективності застосування технологічних та селекційних прийомів, спрямованих на зменшення сезонності відтворення овець.
  Повний текст PDF - 940.587 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Lobachova I.
 • Ivanyna O.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Lobachova I. V. Indices of renewal of ewe sexual activity and its correlation with age, weight, traditional reproductive traits and climatic conditions / I. V. Lobachova, O. V. Ivanyna // Біологія тварин. - 2018. - Т. 20, № 3. - С. 55-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2018_20_3_9.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського