Наукова періодика України Біологія тварин


Медвідь С. М. 
Вплив цитратів наночастинок мікроелементів на інтенсивність протеїнового обміну в тканинах курчат-бройлерів та їх продуктивність / С. М. Медвідь, А. В. Гунчак, О. М. Стефанишин, А. Г. Пащенко // Біологія тварин. - 2018. - Т. 20, № 2. - С. 58-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2018_20_2_9
Для максимальної реалізації генетичного потенціалу птиці нових порід і кросів сучасні технології промислового птахівництва передбачають повноцінне і збалансоване живлення за всіма поживними та біологічно активними речовинами. Важливе значення приділяється мінеральним речовинам, нестача або надлишок яких у раціонах може негативно впливати на ріст і розвиток молодняку, продуктивну і репродуктивну функції птиці, спричиняти захворювання, знижувати якість продукції птахівництва. Однак рівень засвоєння й накопичення мінеральних речовин залежить не тільки від фізіологічного стану птиці та кількості надходження тих чи інших елементів, але й від їх хімічної форми. Як добавка до раціонів особливої уваги заслуговують органічні сполуки біоелементів, отримані вибухово-ерозійним методом з використанням нанотехнології. Мікроелементи у наноцитратованій формі проявляють високу біологічну дію, краще засвоюються й активно використовуються у процесах обміну речовин. У дослідах на курчатах-бройлерах кросу РОСС-308 досліджено ефективність застосування різних кількостей комплексу біогенних елементів (Mn, Zn, Fe, Cu, Co) у формі аквацитратів. Птиця контрольної групи одержувала мінеральний премікс, який містить перераховані вище біоелементи у формі неорганічних солей сульфатної кислоти. Курчатам п'яти дослідних груп випоювали цитратний комплекс у кількостях, що в перерахунку на елемент становили, відповідно, 100, 75, 50, 25 та 10 % від їх вмісту в стандартному преміксі. З'ясовано, що випоювання комплексу біогенних елементів (Mn, Zn, Fe, Cu, Co) у формі аквацитратів на заміну їх неорганічних солей в складі мінерального преміксу проявляло дозозалежний вплив на стан протеїнового обміну в тканинах курчат-бройлерів. Показано, що оптимальною була та кількість біоелементів в органічній формі, яка становила: Mn - 25,0; Zn - 15,0; Fe - 2,5; Cu - 0,63; Co - 0,25 г/т корму. При цьому зміни в організмі свідчать про стимулювальний вплив на протеїносинтезувальну функцію печінки та продуктивність курчат-бройлерів (маса тіла та середньодобові прирости).
  Повний текст PDF - 2.041 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Медвідь С.
  • Гунчак А.
  • Стефанишин О.
  • Пащенко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Медвідь С. М. Вплив цитратів наночастинок мікроелементів на інтенсивність протеїнового обміну в тканинах курчат-бройлерів та їх продуктивність / С. М. Медвідь, А. В. Гунчак, О. М. Стефанишин, А. Г. Пащенко // Біологія тварин. - 2018. - Т. 20, № 2. - С. 58-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2018_20_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Медвідь Світлана Михайлівна (біологічні науки)
  • Гунчак Алла Володимирівна (біологічні науки)
  • Стефанишин Ольга Михайлівна (біологічні науки)
  • Пащенко Алла Григорівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського