Наукова періодика України Біологія тварин


Гультяєва О. В. 
Вплив кількості жиру в раціоні корів і pH вмісту рубця на його ферментацію та співвідношення жирних кислот у ліпідах молока / О. В. Гультяєва, А. П. Петрук, В. В. Влізло // Біологія тварин. - 2017. - Т. 19, № 2. - С. 23-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2017_19_2_5
Дослідження проведено на 4-х групах корів української чорно-рябої молочної породи продуктивністю 6 тис. кг молока за лактацію, по 5 тварин у групі. Тривалість досліду - останній місяць тільності та перший місяць після отелення. I і III групи одержували типовий збалансований за поживними речовинами раціон. У раціоні корів II і IV груп було на 30 % збільшено кількість жиру шляхом заміни соєвого шроту еквівалентною за вмістом протеїну кількістю соєвих бобів. Крім того, до раціону корів II і IV груп додавали 100 г бікарбонату натрію, 50 г карбонату кальцію і 50 г карбонату магнію для регуляції pH рубцевого вмісту. Додавання буферної суміші на 15 % зменшило концентрацію аміаку (P << 0,05) та на 20 % - лактату (P << 0,01) в рубці корів, які отримували соєвий шрот. У корів, які одержували соєві боби, на 18 % зменшилась концентрація лактату (P << 0,05). Введення до раціону буферної суміші збільшило відносний вміст масляної кислоти у молоці корів II і IV груп та зменшило вміст таких кислот, як 18:1, 18:2, 18:3 та 20:4 (P << 0,05 - 0,01) на раціоні з соєвим шротом. За більшої кількості в раціоні корів жиру у складі молока зростала частка олеїнової (цис-9 18:1) та лінолевої (цис-9,12 18:2) кислот (P << 0,05). Буферна кормова добавка зменшувала частку цих кислот при утриманні на обох раціонах (P << 0,05). Заміна соєвого шроту соєвими бобами в 1,7 разу збільшила сумарний вміст транс-ізомерів ненасичених жирних кислот у молоці (P << 0,001). Додавання до раціону буферної суміші зменшувало кількість цих кислот (P << 0,05). Згодовування буферної суміші зменшувало у складі молочного жиру частку транс-10, але збільшувало частку транс-11 ізомерів жирних кислот (P << 0,05 - 0,001). Сумарний вміст цис-ізомерів ненасичених жирних кислот у молоці корів усіх груп різнився незначно.
  Повний текст PDF - 365.964 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гультяєва О.
  • Петрук А.
  • Влізло В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гультяєва О. В. Вплив кількості жиру в раціоні корів і pH вмісту рубця на його ферментацію та співвідношення жирних кислот у ліпідах молока / О. В. Гультяєва, А. П. Петрук, В. В. Влізло // Біологія тварин. - 2017. - Т. 19, № 2. - С. 23-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2017_19_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гультяєва Олена Василівна (біологічні науки)
  • Влізло Василь Васильович (1960–) (ветеринарні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського