Наукова періодика України Біологія тварин


Періг Ж. М. 
Порівняльний аспект дослідження гострої токсичності антигельмінтного фітопрепарату "Щитник" класичним та альтернативним методами / Ж. М. Періг // Біологія тварин. - 2017. - Т. 19, № 1. - С. 83-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2017_19_1_13
За міжнародними вимогами, випробування безпеки (токсичності) різних речовин на живих системах (людини, тварин, екосистем) здійснюються відповідно до гармонізованих методичних рекомендацій Організації економічного співробітництва і розвитку (ОECD) та Міжнародної конференції з гармонізації технічних вимог до реєстрації лікарських препаратів (ICH). У наш час наукові співтовариства і регуляторні органи країн Євросоюзу приділяють величезну увагу встановленню безпеки і спектру токсичної дії лікарських препаратів, хімікатів, різних продуктів біотехнології і наноматеріалів. У науковій статті наведено результати порівняльного визначення параметрів гострої токсичності фітопрепарату "Щитник" за допомогою класичного та альтернативного (європейського) методів. Принцип альтернативного (європейського) методу визначення гострої токсичності грунтується на поетапній процедурі з використанням мінімальної кількості тварин на кожному етапі досліджень, що дозволяє зробити висновок щодо класифікації досліджуваної речовини з віднесенням його до одного з розрядів класів токсичності, які визначаються фіксованим DL50 порогових значень. Альтернативний метод визначення класу гострої токсичності згідно з ОECD (тест N 423) не застосовує обов'язковий летальний результат і для досліду використовується мінімальна кількість тварин. За класичного методу визначення гострої токсичності проведено у два етапи: попередній та розширений. На попередньому етапі досліджень препарат вводили в дозах від 500 до 4500 мг/кг, з інтервалом 1000 мг/кг і на кожну дозу було використано по 3 лабораторні тварини. На розгорнутому етапі сформовані дослідні групи по 6 тварин в кожній. Препарат вводили в дозах від 5000 до 13000 мг/кг, з інтервалом 2000 мг/кг маси тварин. Клас токсичності визначали згідно зі СОУ 85.2-37-736:2011. Встановлено, що DL50 препарату "Щитник" за класичним методом визначення параметрів гострої токсичності становить понад 13000 мг/кг, а альтернативним - більше 5000 мг/кг. На дослідження за класичним методом було витрачено 39 лабораторних тварин, а за альтернативним - 9 тварин.
  Повний текст PDF - 381.884 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Періг Ж.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Періг Ж. М. Порівняльний аспект дослідження гострої токсичності антигельмінтного фітопрепарату "Щитник" класичним та альтернативним методами / Ж. М. Періг // Біологія тварин. - 2017. - Т. 19, № 1. - С. 83-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2017_19_1_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Періг Жанна Миколаївна (ветеринарні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського